عنوان صفحه

۳۰
آبان
تست ضخامت سنجی دیگ بخار
تست ضخامت سنجی دیگ بخار
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • افزایش راندمان دیگ بخار . بویلر یا دیگ بخار . تست ضخامت سنجی . تست ضخامت سنجی دیگ بخار . خدمات تخصصی ضخامت سنجی . خدمات ضخامت سنجی . دیگ بخار . روش انجام تست ضخامت سنجی دیگ بخار . شرکت ارتعاش صنعت کویر . ضخامت سنجی . ضخامت سنجی بویلر . ضخامت سنجی دیگ بخار . علت انجام تست ضخامت سنجی دیگ بخار .

تست ضخامت سنجی دیگ بخار

یکی دیگر از تست های مهم تست ضخامت سنجی دیگ بخار است که باید به صورت دوره ای انجام شود. تست دیگ بخار و تست مخازن تحت فشار از اهمیت بالائی برخوردار است که در صورت بی توجهی به آن خسارات و حوادث ناگواری در صنایع، نیروگاه ها، پتروشیمی و بسیاری از کارخانه ها که از دیگ بخار جهت تولید انرژی استفاده می کنند رخ خواهد داد. تست ضخامت سنجی دیگ بخار با استفاده از روش اولتراسونیک و ترانسفورماتورهای صوتی الکترومغناطیسی انجام می شود.

روش انجام تست ضخامت سنجی دیگ بخار

به علت خطرات احتمالی انفجار و ترکیدگی دیگ های بخار و جلوگیری از خسارات وارده، دیگ های بخار حداقل یک بار در سال بایستی مورد بازرسی فنی قرار گیرند.

بازرسی فنی

در پروسه بازرسی فنی دیگ بخار، ابتدا دیگ بخار و ظروف تحت فشار از مدار خارج شده و پس از عملیات آزادسازی، ابتدا تست ضخامت سنجی دیگ بخار انجام می گیرد تا مقاومت قسمت های مختلف دستگاه براساس فشار داخلی سنجیده شود.

تست ضخامت سنجی

پس از انجام تست ضخامت سنجی دیگ بخار و تست هیدرواستاتیک دیگ بخار، پس از اطمینان از عملیات فوق، تست گرم شامل بررسی فشار سوئیچ ها، مشعل ها، لول سنج ها و کلیدهای کنترل کننده انجام میگیرد. چنانچه موارد فوق مورد تایید باشد و در مشاهده عینی نیز اشکالی دیده نشود، تائیدیه کتبی (گواهینامه تست هیدرواستاتیک و پلاک مخصوص) صادر می گردد.

دیگ های بخار فایرتیوب

توضیح اینکه عملیات آماده سازی برای دیگ های بخار فایرتیوب، واترتیوب های بخار اشباع و یا خشک دارای سوپر هیتر می تواند بر عهده کارفرما باشد و یا اینکه پیمانکار انجام دهد و هزینه آن برحسب ظرفیت و نوع دستگاه تایین گردد.

علت انجام تست ضخامت سنجی دیگ بخار

با توجه به درجه حرارت بسیار بالا در داخل دیگ بخار و مخازن تحت فشار که در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد می تواند باعث تشکیل یک نوع خاص از اکسیدآهن شکننده و سخت به نام مگنتیت در داخل و خارج از سطوح لوله دیگ بخار فولادی شود. در صورت انجام تست ضخامت سنجی مجدد و یا از بین رفتن رسوبات و همچنین انجام سایر مواد تست و بازرسی دیگ بخار، صدور گواهی سلامت دیگ بخار توسط شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان، که همگی پرسنل و بازرسان و کارشناسان باتجربه و نامی در این صنعت می باشند، انجام میگیرد.

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید