عنوان صفحه

۳۰
اردیبهشت
تست مخازن تحت فشار
تست مخازن تحت فشار
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • بازرسی دیگ بخار . بازرسی مخازن تحت فشار . تست دیگ بخار . تست ضخامت سنجی دیگ بخار . تست مخازن تحت فشار . تست هیدرواستاتیک . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . ضخامت سنجی بویلر . ضخامت سنجی دیگ بخار . ضخامت سنجی مخازن تحت فشار . ضخامت سنجی مخازن هوای فشرده . علت تست مخازن تحت فشار . مهم ترین هدف بازرسی مخازن تحت فشار . نحوه انجام تست مخازن تحت فشار .

تست مخازن تحت فشار

یکی از انواع دیگر تست مخازن تحت فشار، تست بر روی درزهای جوش داده شده مخازن است.

نحوه انجام تست مخازن تحت فشار

ابتدا بر روی نقاط جوش داده شده گچ می زنند و بعد از خشک شدن گچ ها بر روی آنها گاز اکسید کربن تحت فشار قرار می دهند. در هر کجای نقاط گچ کاری شده، ترک به وجود بیاید و یا گچ کنده شود نشانه این است که به خوبی جوشکاری نشده است.

تست هیدرواستاتیک

گاهی مخازن تحت فشار را از مایعاتی مانند آب پر می کنند و به وسیله موتور پمپ به حدی فشار را در آن مخزن بالا می برند که مخزن تحت فشار باید این فشار وارد شده را تحمل کند و در صورتی که ایجاد رطوبت کند نشانه اختلال و نشتی در مخازن می باشد که اصطلاحا به این روش، تست هیدرواستاتیک می گویند.

علت تست مخازن تحت فشار

مخازن تحت فشار به دلیل قرارگیری در حرارت بالا و فشار وارده بر این مخازن نیازمند بازرسی های دقیق و فنی خواهند بود.

بازرسی مخازن تحت فشار

بازرسی مخازن تحت فشار توسط کارشناسان زبده به انجام می رسد. تست و بازرسی مخازن تحت فشار از لحاظ امنیتی باید در فواصل زمانی متعددی انجام گیرد تا عیوب احتمالی مخازن در این تست ها مشخص گردد و نسبت به تعمیر مخازن تحت فشار در سریع ترین زمان ممکن اقدام گردد.

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید