عنوان صفحه

۱۷
تیر
ترانسفورماتور
ترانسفورماتور
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آنالیز روغن انواع ترانسفورماتور در کرمان . آنالیز روغن ترانسفورماتور توزیع در کرمان . آنالیز روغن ترانسفورماتور در کرمان . آنالیز روغن ترانسفورماتور قدرت در کرمان . ارتعاش صنعت کویر کرمان . بازرسی انواع ترانسفورماتور در کرمان . بازرسی ترانسفورماتور توزیع در کرمان . بازرسی ترانسفورماتور در کرمان . بازرسی ترانسفورماتور قدرت در کرمان . ترموگرافی ترانسفورماتور توزیع در کرمان . ترموگرافی ترانسفورماتور در کرمان . ترموگرافی ترانسفورماتور قدرت در کرمان . رسیدگی به ترانسفورماتور در کرمان . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان .

ترانسفورماتور

ترانسفورماتور را می توان یکی از کلیدی ترین عناصر قدرت و شبکۀ انتقال دانست، امروزه به لطف ترانسفورمر می توانیم برق را از محل تولید به دورترین نقاط کشور با کمترین تلفات انتقال دهیم و حتی در مسیر این انتقال به روستاها و مناطق کم جمعیت و پر جمعیت با ترانس دیگری برق رسانی نماییم.

ترانسفورماتورهای داخل کشور

ترانسفورماتور ها در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود و تولید کنندگان عمدۀ این محصول ایران ترانسفو، کارخانجات فاراتل، خزر ترانسفورمر، راسیکو و کالای گنجینۀ ایران فرد می باشد که مجموعاً بیش از ۶٠ درصد تولیدات کشور را در دست دارند.  این کالاها عمدتاً توسط کشورهای شوروی، لهستان، تایوان، آلمان غربی، انگلستان، فنلاند، اسپانیا ساخته و وارد بازار ایران گردیده است.

ترانسفورماتور چیست و چه کاربردی دارد ؟

ترانسفورماتور یا ترانسفورمر مبدل هایی هستند، که انرژی الکتریکی را بدون تغییر نوع انرژی، با مقادیر مختلف در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. در این انتقال، سطح ولتاژی که در سیم پیچ ها القا می شود متناسب با تعداد دور آنها می باشد. این خصوصیت به مهندسین برق این امکان را می دهد تا وسایل الکتریکی را در انواع مختلف با جریان ها و ولتاژهای گوناگون طراحی کنند.

استفاده از ترانسفورمرها

استفاده از ترانسفورمرها

بدین طریق در مواقعی که احتمال خطر برق گرفتگی وجود داشته باشد وسایلی را با ولتاژ کم طراحی کنند که خطر برق گرفتگی نداشته باشد گرچه استفاده از ترانسفورمرها برای نخستین مرتبه در شبکه های قدرت رواج یافت ولی با ظهور و گسترش علم الکترونیک قدرت، امروزه در بسیاری از دستگاه ها شاهد حضور این عنصر حیاتی هستیم. از یک شارژر بسیار کوچک تلفن همراه گرفته تا محرک های موتورهای غول پیکر الکتریکی از انواع مختلف ترانسفورماتور استفاده شده است.

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید