عنوان صفحه

۲۲
تیر
همراستاسازی (alignment)
همراستاسازی (alignment)
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • alignment چیست؟ . ارتعاش صنعت کویر کرمان . الاینمنت (alignment) چیست . الاینمنت چیست . الاینمنت لیزری چیست . انجام الاینمنت در کرمان . انجام همراستاسازی (alignment) تجهیزات دوار در کرمان . انجام همراستاسازی (alignment) در کرمان . انجام همراستاسازی (alignment) کولینگ تاور در کرمان . انجام همراستاسازی (alignment) موتور پمپ در کرمان . انجام همراستاسازی (alignment) موتور فن در کرمان . انجام همراستاسازی (alignment) موتورگیربکس در کرمان . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . مزایای همراستاسازی (alignment) چیست . همراستاسازی (alignment) چیست . همراستاسازی (الاینمنت) alignment چیست؟ . همراستاسازی (الاینمنت) چیست . همراستاسازی در کرمان .

 

همراستاسازی (alignment)

همراستاسازی (الاینمنت) یکی از روش های مهم در پایش وضعیت تجهیزات دوار است و در جهت جلوگیری از توقف تولید و خراب شدن تجهیزات مانند موتور گیربکس، موتور فن، موتور پمپ و … بسیار کمک می کند و نقش تاثیر گذاری در جهت جلوگیری از توقف تولید و کمک به افزایش طول عمر فعالیت دستگاه می کند.

عملیات همراستاسازی (alignment) را می توان به چند روش انجام داد:

۱ به صورت چشمی و با استفاده از یک خط کش یا فیلر و یا وسیله ای صاف که خیلی مورد اعتماد نیست

۲ توسط ساعت اندیکاتور که البته به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد

۳ توسط دستگاه الاینمنت لیزری (laser alignment) که انواع مختلف آن در بازار وجود دارد و با دقت و سرعت بالا عملیات همراستا سازی را انجام می دهد

 همراستاسازی (الاینمنت)

همراستاسازی (الاینمنت) از جمله مهمترین مراحل نصب تجهیزات می باشد که ادوات صنعتی توجه ویژه ای به این امر مهم داشته است. نصب تجهیزات صنعتی و به خصوص بیرینگ ها اصولی دارد و یکی از این اصول همراستاسازی شفت با پولی ها می باشد. به همین دلیل در این جا مورد توجه کارشناسان و متخصصان ادوات صنعت قرار گرفته تا مشکلات ناشی از عدم همراستاسازی بیرینگ از میان برداشته شوند.

مزایای همراستاسازی (alignment)

واقعیت این است که هر چه همراستاسازی اصولی تر انجام شود، مصرف انرژی کاهش پیدا کرده و طول عمر بیرینگ افزایش می یابد. با توجه به این که همراستاسازی در گذشته با استفاده از ابزارهایی مانند خط کش و فیلر و یا با استفاده از چشم انجام می شد، مشکلات مختلفی برای بیرینگ ایجاد می کرد. حال برای پی بردن به اهمیت همراستاسازی، مشکلات ناشی از همراستاسازی نادرست را معرفی می کنیم

افزایش مصرف سوخت به دلیل اصطکاک

افزایش سر و صدا

ایجاد ارتعاش در موتور

ایجاد تنش های اضافی

آسیب زدن به بیرینگ، شافت و کوپلینگ

آسیب پذیر شدن قطعات بیرینگ و شکسته شدن آن ها

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید