عنوان صفحه

۰۶
مرداد
انواع لرزه گیر لاستیکی
انواع لرزه گیر لاستیکی
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آشنایی با انواع لرزه گیرها . ارتعاش صنعت کویر کرمان . استفاده از لرزه گیرها در صنایع . انواع لرزه گیر لاستیکی . انواع لرزه گیرها . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . کاربرد لرزه گیر لاستیکی چیست . کاربرد لرزه گیر لاستیکی در صنایع مختلف چیست . کاربرد لرزه گیر های مهار دار برای سازه ها . کاربرد لرزه گیرها . لرزه گیر پلاستیکی . لرزه گیر در ارتعاشات صنعتی . لرزه گیر لاستیکی مهاردار چیست . لرزه گیر مهاردار فلنجی . مزایای استفاده از لرزه گیرها .

انواع لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر لاستیکی یکی دیگر از محصولات تولید شده در صنایع لاستیک سازی است که در صنایع مختلف اعم از صنایع شیمایی ، فرش و نساجی ، دریانوردی ، هوافضا ، خودروسازی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع فولادسازی، صنعت آب و برق . و …بکار می رود.

کاربرد لرزه گیرها

کاربرد آن جذب لرزش و حرکات ناخواسته فی مابین دو قطعه بسته به نوع صنعت مذکور است. لرزه گیرهای لاستیکی ابزاری هستند که هم زمان لرزش ، شوک ، صدا و تمامی حرکات انبساطی ، انقباضی ، کششی و زاویه ای را در سیستم جذب می کنند و این خود باعث بالا رفتن سطح امنیت صنایع به خصوص تأسیسات ساختمان ، لوله های آب داغ ، خطوط لوله مواد شیمیایی و لوله های نفت و گاز می شود

مزایای استفاده از لرزه گیرها

مثلا هرگونه حرکت ناشی از تجهیزات دینامیکی موجود در صنایع مختلف به علت حرکت داخلی لرزش هایی را بوجود می آورد که این لرزشها علاوه بر ایجاد سر و صدا ، استهلاک زودرس قطعات موجب مشکلات دیگری نیز می شود از آن جمله انتقال  لرزش های به وجود آمده به سایر قسمتهای خط لوله که با استفاده از لرزه گیر لاستیکی از این مشکلات جلوگیری بعمل می آید.

انواع لرزه گیرها

به طور کلی لرزه گیر ها به دو صورت ساده و پیچیده در بازار موجود می باشند . که انواع ساده آن به صورت یک تکه لاستیک زیر پایه های موتور ها ، سانتریفیوژها ، وسایل مکانیکی خط تولید ، حتی ماشین چاپ نصب شده و استفاده می شود .

لرزه گیر لاستیکی مهاردار

اما در مدل های پیچیده تر آن که جهت تحمل فشار بالا و یا تلرانس بسیار زیاد برای لرزش های سنگین استفاده می شود ، میله ای دو سر لرزه گیر را به یکدیگر وصل کرده و در مقابل کشش بیش از حد و همین طور فشار سیال مقاومت می کند که به این قطعه مهار می گویند . و این نوع لرزه گیر ها لرزه گیر لاستیکی مهاردار نام دارد.

لرزه گیر لاستیکی در صنایع

لرزه گیر های مهار دار برای سازه ها

می توان از لرزه گیر های مهار داری هم نام برد که برای سازه ها استفاده می شوند مانند پل سازی و ساختمان سازی و همین طور ریل های راه آهن، که البته در بین محصولات خطوط لوله جایگاهی ندارند. یکی دیگر از کاربردهای لرزه گیر لاستیکی نسبت به اتصالات آکاردئونی قابلیت استفاده از آنها در محیط های خورنده می باشد هرچند که این اتصالات دما و فشار محدودی را تحمل می کنند ولی گاهی از لرزه گیر برای جلوگیری از هدایت الکتریکی نیز در صنایع خاص استفاده می شود.

لرزه گیر لاستیکی در صنایع

امروزه در صنایع غذایی و فولاد و صنایع شیمیایی همانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع تاسیساتی و دریایی از لرزه گیر لاستیکی به وفور استفاده می شود از مزیتهای استفاده از لرزه گیر مقاومت آنها در سیکلهای مداوم و مکرر از لحاظ خستگی و شکست است. و  همچنین در خطوط لوله نیز استفاده از لرزه گیر ها الزامی می باشد چرا که بدون آنها قدرت تحمل اتصالات پایین آمده و این امر سبب می شود علاوه بر اینکه در خطوط لوله نشتی پیدا شود اطلاعات دریافتی از دستگاه های اندازه گیری و ابزار دقیق مانند ترانسمیتر فشار ، فلومتر و سایر ابزار آلات اشتباه می شود.

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید