عنوان صفحه

۱۱
مرداد
ضربه گیر چیست
ضربه گیر چیست
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارتعاش صنعت کویر کرمان . انواع لرزه گیرها . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . ضربه گیر چیست . ضربه گیرهای زیر آسانسور . ضربه گیرهای زیر سری پل . ضربه گیرهای سکوی سرد خانه ها . ضربه گیرهای سکوی کارخانجات شیر پاستوریزه . کاربرد های لرزه گیر ها . کاربرد های لرزه گیر ها در صنایع . لرز گیر های لاستیکی . لرز گیر های لاستیکی در کرمان . لرزه گیر ها . موارد مورد استفاده از ضربه گیر .

ضربه گیر چیست

برای توضیح این ابزار های صنعتی دانستن نام آنها اکتفا می کند و خود گویای همه چیز است، ضربه گیر ها در انواع مختلفی وجود دارند از مدلهای لاستیکی ساده که در زیر یخچال های خانگی قرار می گیرند تا لرزه گیر های فرکانس بالا که بر روی ژنراتورهای بسیار بزرگ نصب می شوند.

لرزه گیر ها

البته لرزه گیر ها تنها در همین موارد محدود نمی شوند و لرزه گیر هایی هستند که به جز سیستم های مکانیکال از ابزار هایی استفاده می کنند که برای کنترل و نگهداری هستند مانند آنچه که به مانیتورینگ ویبره مشهور است و علاوه بر این وجود آلیاژ های خاص و نحوه ریخته گری در برخی تولیدات نیز، این محصول را به یک مقوله کاملا مدرن در صنایع امروز تبدیل کرده است.

لرز گیر های لاستیکی

اما لرز گیر های لاستیکی نیز وجود دارند که مانند یک فرش با قطر زیاد هستند و در زیر وسائل قرار می گیرند تا از انتقال لرزش به زمین کارخانه و همین طور آسیب رسانی به قطعات همجوار جلوگیری کنند، البته زیر پایه پمپ ها و سانتریفیوژ ها نیز سیستم پیچیده ای از این لرزه گیر ها دیده می شود . گاهی در برخی از کارخانه ها در ایران پایه ای از جنس رابر پلاستیکی مشاهده شده که به شکل شبکه هایی از لاستیک و استیل که به صورت لانه زنبوری درهم تنیده شده بودند، ساخته شده بود و علاوه بر ظاهر عجیب کارایی بسیار بالایی داشت. به نحوی که در یک گوشه این دستگاه که ضربه گیرش خراب شده بود و با لاستیک معمولی تعویض شده بود ضربه شدیدی حس می شد در حالی که در طرفین دیگر اصلا حرکت موتور ها و دستگاه زیر پا حس نمی شد.

کاربرد های لرزه گیر ها

لرزه گیر ها کاربرد های فراوانی در صنایع ایران دارند از جمله نصب بر روی پمپ ها و سانتریفیوژ ها، اما نسبت به ضربه گیر های لاستیکی در زمان خرید باید موارد فنی زیادی لحاظ شود. این ضربه گیر ها در رنگها ، اندازه ها و متریال های گوناگون تولید می شوند و برخی نمونه های آنها در موارد زیر کاربرد دارند :

متریال EPDM ضد اسید و مقاوم در برابر آب شور دریا

 متریال NR+PBR ضد سایش

متریال PU پلی اورتان – سیلیکون – هایپالون – کلروپرن – لیتون – تفلون

موارد مورد استفاده از ضربه گیر :

ضربه گیرهای زیر آسانسور

ضربه گیرهای زیر سری پل

ضربه گیرهای سکوی سرد خانه ها

ضربه گیرهای سکوی کارخانجات شیر پاستوریزه

بست های درز انبساط پل

آسیاب ها –لیفربار ها – شل پلیت ها – هد پلیت ها

ضربه گیر های اسکله

پمپ باد، پمپ آب، کمپرسور،

استفاده به عنوان رطوبت گیر و …….

کاربرد های لرزه گیر ها

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید