عنوان صفحه

۲۸
مرداد
لرزه گیرهای غیرفلزی
لرزه گیرهای غیرفلزی
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • اتصالات انعطاف پذیر لاستیکی (لرزه گیر غیر فلزی) . ارتعاش صنعت کویر کرمان . استفاده ضروری از لرزه گیرهای غیرفلزی . افزایش طول عمر ماشین آلات صنعتی با استفاده از لرزه گیرها . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شیلنگها و انواع رابر هوز (لرزه گیر غیر فلزی) . کارایی بالای لرزه گیرهای غیرفلزی در صنعت . کارایی لرزه گیرهای غیرفلزی و انواع آنها . کاربرد انواع لرزه گیرها . کاربرد لرزه گیرهای غیرفلزی . کاربرد لرزه گیرهای فلزی در صنایع . کاهش ارتعاش تجهیزات با انواع لرزه گیرها . لرزه گیر پمپ . لرزه گیر چیلر و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی . لرزه گیر فن . لرزه گیر کمپرسور . لرزه گیر های ماشین الات . لرزه گیرهای غیرفلزی چیست؟ . لرزه گیرهای فلزی چیست؟ .

لرزه گیرهای غیرفلزی

لرزه گیر چیست

لرزه گیر ابزاری است برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته بر روی خطوط لوله، نحوه کار آن بسیار ساده است و گاهی می توان گفت این عمل را خیلی سال پیش در دوران پیشرفت های صنعتی با وسائل و مواد مختلفی انجام می دادیم، برخی از انواع لرزه گیر ها بسیار ساده هستند و تنها تکه ای از یک لاستیک یا به اصطلاح رابر هستند که برای نصب زیر پایه های موتور ها، سانتریفیوژها، وسایل مکانیکی خط تولید، حتی ماشین چاپ استفاده می شوند، برخی نیز پیچیده تر هستند و مدل های مختلفی از آنها با تحمل فشار بالا و یا تلرانس بسیار زیاد برای لرزش های سنگین ساخته می شوند. این دستگاه ها معمولا برای خطوط گاز و نفت پرکاربرد تر هستند، البته خطوط لوله آب که پمپ های پرفشار بر روی آنها نصب شده است نیز کاربرد دارند. این تجهیزات موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود.  و ضرباتی  که به ضربه قوچ مشهورند را حذف می کنند.

چرا استفاده از لرزه گیر ضروری است

لرزه گیر ها ابزار هایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، این امر باعث می شود نه تنها در خطوط شما نشتی یافت شود بلکه موجب بهم ریختن اطلاعات دریافتی از دستگاه های اندازه گیری و ابزار دقیق می شود، ابزار هایی مانند ترانسمیتر فشار، فلومتر و سایر ابزار آلات.  این ابزار برای جلوگیری از suction و discharge پشت پمپ ها می باشد.

ساکشن Suction

ساکشن Suction به عمل مکش یک پمپ می گویند تصور کنید که یک شیلنگ نازک مانند شیلنگ کولر را بمکد در انتهای این شیلنگ  در بین راه حرکت های موجی شکلی را می بینید حال فرض کنید همین فشار بر روی لوله ها وارد شود و به جای نرم بودن این لوله ها سفت هستند و نمی توانند حرکت ها را حذف کنند پس فشار را بر روی بدنه و اتصالات خود تقسیم می کنند  discharge یک پمپ همان خالی کردن ناگهانی است که پس از قطع شدن فشار پمپ اتفاق می افتد ابزارآلاتی مانند لرزه گیر ها می توانند این فشار را تقسیم کنند. ضربه چکش یا Hammer که می تواند به تنهایی مشکلی بزرگ باشد البته نه برای خطوط صنعتی .

دسته بندی کلی لرزه گیرها از نظر جنس

الف- لرزه گیرهای غیر فلزی

ب- لرزه گیرهای فلزی

لرزه گیرهای غیر فلزی شامل :

۱-اتصالات انعطاف پذیر لاستیکی Rubber Expansion hoint

۲-شیلنگها و انواع رابر هوز Rubber Hose

۳-(لرزه گیرهای پل و ساختمان در دو نوع شامل ایزولاتورهای پایه پل یا بالشتک ها و اتصالات انعطاف پذیرپل جهت کاهش حرکات و انبساط و انقباض پل.

۴-اتصالات پارچه ای و پشم شیشه ای و نسوزداکت ها.

۵-لرزه گیر های ماشین الات Machinery mounts :  شامل: لرزه گیر سرند  vibrating screenلرزه گیر فن  Fan anti vibration لرزه گیر کمپرسور – لرزه گیر چیلر و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی ( chiller anti vibration mount )لرزه گیر پمپ – ضربه گیر پرس Press bumperلرزه گیر رک و بوردهای الکترونیک  wire Rope isolator – لرزه گیر مخلوط کن و سانتریفیوژ .

۶-کمک فنر بادی (Air spring) .

۷-کفپوش ها و لرزه گیرهای مسطح (Rubber Pad).

۸- دسته موتور و انواع ضربه گیر های خودرو ها (Engine Mount).

۹- ضربه گیر های کشتی یا فندر (Rubber Fender).

۱۰- ضربه گیر پارکینگ .

۱۱- ضربه گیر اتاق کامیون.

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید