عنوان صفحه

۰۱
شهریور
لرزه گیر چیست؟
لرزه گیر چیست؟
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آشنایی با انواع لرزه گیرها . ارتعاش صنعت کویر کرمان . انواع لرزه گیرها . چرا استفاده از لرزه گیر ضروری است . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . کاربرد انواع لرزه گیرها . کاربرد لرزه گیر ها در صنایع تاسیساتی . کاربرد لرزه گیر ها در صنعت فولاد . کاربرد لرزه گیرها در صنعت چیست . کاربردهای لرزه گیرها در صنایع مختلف . لرزه گیر چیست؟ . لرزه گیرهای غیر فلزی . لرزه گیرهای فلزی . مزایای استفاده از لرزه گیرها .

لرزه گیر چیست؟

کاربرد لرزه گیرها در صنعت

لرزه گیر ابزاری است برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته بر روی تجهیزات، نحوه کار آن بسیار ساده است و گاهی می توان گفت این عمل را خیلی سال پیش در دوران پیشرفت های صنعتی با وسائل و مواد مختلفی انجام می گرفت، برخی از انواع لرزه گیرها بسیار ساده هستند و تنها تکه ای از یک لاستیک یا به اصطلاح رابر هستند که برای نصب زیر پایه های موتورها، سانتریفیوژها، وسایل مکانیکی خط تولید، حتی ماشین چاپ استفاده می شوند، برخی نیز پیچیده تر هستند و مدل های مختلفی از آنها با تحمل فشار بالا و یا تلرانس بسیار زیاد برای ارتعاشات مختلف ساخته می شوند. انواع لرزه گیرها معمولا برای خطوط گاز و نفت پرکاربرد تر هستند، البته خطوط لوله آب که پمپ های پرفشار بر روی آنها نصب شده است نیز کاربرد دارند. لرزه گیرها موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شوند. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.

چرا استفاده از لرزه گیر ضروری است

لرزه گیرها ابزارهایی هستند که وجودشان در خطوط لوله ضروری است زیرا بدون آنها تحمل اتصالات پایین می آید و به اصطلاح خستگی در خط اتفاق می افتد، این امر باعث می شود نه تنها در خطوط مختلف نشتی یافت شود بلکه موجب بهم ریخته شدن اطلاعات دریافتی از دستگاه های اندازه گیری و ابزار دقیق می شود.

لرزه گیر چیست؟

دسته بندی کلی لرزه گیرها از نظر جنس

الف- لرزه گیرهای غیر فلزی (Nonmetalic anti vibration)

ب- لرزه گیرهای فلزی (Metalic anti vibration)

   کاربردهای لرزه گیرها در صنایع مختلف :

صنایع شیمیایی

صنایع دریایی

صنایع تاسیساتی

صنایع غذایی

صنایع فولاد

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید