عنوان صفحه

۲۲
شهریور
انواع ترانسفورماتور توزیع
انواع ترانسفورماتور توزیع
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارتعاش صنعت کویر کرمان . انواع ترانسفورماتور توزیع . بازرسی انواع ترانسفورماتور در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای توان در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای خشک رزینی در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای روغنی با منبع انبساط کنسرواتوری در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای روغنی در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای زمینی در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای قدرت در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای هرمتیک در کرمان . بازرسی ترانسفورماتورهای ویژه توزیع در کرمان . بازرسی دوره ای انواع ترانسفورماتورهای قدرت در کرمان . ترموگرافی ترانسفورماتورهای قدرت . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان .

انواع ترانسفورماتور توزیع

انواع ترانسفورماتورهای توزیع با توجه به مکانیزم عملکرد، ساختمان و مواد تشکیل دهنده به چند نوع دسته بندی می شوند :

الف) دسته بندی ترانسفورماتورها از لحاظ نوع ماده عایقی و خنک کنندگی :

۱-ترانسفورماتورهای روغنی :

این نوع از ترانسفورماتورها از لحاظ طراحی مخزن و چگونگی ارتباط با هوای محیط پیرامون به دو دسته تقسیم می شوند:

۱-۱)ترانسفورماتورهای روغنی با منبع انبساط کنسرواتوری :

طراحی این نوع از ترانسفورماتورهای توزیع به گونه ای است که سیستم روغن با هوای بیرون، از طریق محفظه رطوبت گیر بوده و انبساط و انقباض روغن مخزن در منبع انبساط یا کنسرواتور جبران می شود.

۲-۱)ترانسفورماتورهای هرمتیک :

ساختمان این نوع از ترانسفورماتورها به نحوی است که روغن با هوای بیرون هیچگونه ارتباطی نداشته و تغییر در حجم روغن در اثر تغییرات دما به دو روش جبران می گردد. (جبران افزایش حجم روغن بواسطه قابلیت ارتجاعی مخزن با دیواره کنگره ای- وله ای)،  استفاده از مخزن رادیاتوری با دیواره های صلب که بخشی از فضای بالای مخزن آن با گازی بی اثر مانند نیتروژن پر شده و تغییر حجم و فشار این گاز سبب جبران تغییر حجم روغن ترانسفورماتور می شود.

۲-ترانسفورماتورهای خشک رزینی :

این نوع ترانسفورماتورها فاقد روغن بوده و سیم پیچها رزین اندود شده و با ریخته گری و تزریق رزین محصور می شوند. مهمترین مزیت این ترانسفورماتورها حذف خطر آتش سوزی در اثر روغن می باشد .

ترانسفورماتورهای هرمتیک

ب)دسته بندی ترانسفورماتورها از لحاظ نوع عملکرد و نحوه استفاده :

۱-ترانسفورماتورهای توان که وظیفه انتقال انرژی الکتریکی با تغییر در سطح ولتاژ را به عهده دارند و اغلب به صورت نصب در فضای آزاد طراحی می شوند (Outdoor) و نصب زمینی یا داخل اتاق ترانسفورماتور در فضای بسته (indoor)

۲-ترانسفورماتورهای زمین، که در واقع یک ترانسفورماتور جهت ایجاد مرکز ستاره( نقطه نول) در پست های انتقال بوده و فاقد سیم پیچ ثانویه جهت انتقال انرژی می باشد.

۳-ترانسفورماتورهای زمینی و کمکی که به اصطلاح بنام کمپکت نامیده می شوند و در واقع ترکیب و تلفیقی از یک ترانسفورماتور زمینی  با یک ترانسفورماتور توزیع در یک دستگاه می باشد .

۴-ترانسفورماتورهای ویژه توزیع که معمولا جهت تغذیه برق واحدهای صنعتی به کار برده می شوند و از لحاظ مشخصات فنی خاص مورد نیاز مصرف کننده نظیر توان، ولتاژ، تعداد سیم پیچها، تعداد فاز، اتصالات، نوع بارگیری، شرایط محیطی و غیره به انواع مختلفی تقسیم می شوند که میتوان به برخی از آنها مانند: ترانسفورماتورهای تکفاز، سه سیم پیچه، یکسوساز، کوره، دارای کلید تنظیم ولتاژ تحت بار، دارای سیستم خنک کننده اجباری، خروج بوشینگ ها از روی دیواره ها، دارای جعبه کابل و تجهیزات حفاظتی خاص که طراحی و تولید می گردند اشاره کرد .

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید