عنوان صفحه

۲۴
مهر
ارتعاشات چیست ؟
ارتعاشات چیست ؟
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمون پایش وضعیت با تجهیزات به روز دنیا در کرمان . ارتعاش صنعت کویر کرمان . استقرار CM . استقرار CM در کرمان . استقرار CM و پایش وضعیت در کرمان . استقرار برنامه جامع پایش وضعیت . استقرار برنامه جامع پایش وضعیت در کرمان . بازرسی تجهیزات دوار در کرمان با تجهیزات به روز دنیا . بازرسی تجهیزات دوار و پایش وضعیت با مدرن ترین دستگاه ها در کرمان . پایش وضعیت در کرمان . تدوین برنامه جامع پایش وضعیت در کرمان . تست آنالیز ارتعاشات با مدرن ترین دستگاه ها در کرمان . تست پایش وضعیت با مدرن ترین دستگاه ها در کرمان . رفع عیب در ارتعاشات تجهیزات دوار . رفع عیب در ارتعاشات تجهیزات صنعتی . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شناخت انواع ارتعاشات در صنعت . شناسایی ارتعاشات انواع تجهیزات دوار .

ارتعاشات چیست ؟

بیشتر ما با ارتعاشات آشناییم، ارتعاش عبارت است از حرکت به جلو و عقب یک شیء. ارتعاش نوسان یک شئ است . ما بسیاری از نمونه های ارتعاش را در زندگی روزمره خود تجربه کرده ایم آونگ ساده نمونه ای از ارتعاش است. صدای گیتار ناشی از ارتعاش سیمهای آن است. حرکت وسایل نقلیه بر روی زمین خشن و ناصاف ایجاد ارتعاش می کند و فعالیتهای جغرافیایی نیز سبب ارتعاشات عظیم، مانند زمین لرزه می شود .

راه های شناخت ارتعاشات

برای اینکه بتوانیم بگوییم بعضی چیزهاارتعاش دارد راه های متنوعی وجود دارد. میتوانیم شئ را لمس کنیم و این ارتعاشات را احساس کنیم. همچنین، میتوانیم حرکتهای به جلو و عقب ناشی ازارتعاش را ببینیم. بعضی اوقات ارتعاشات صدا تولید میکنند که میتوانیم بشنویم، یا گرمایی  که ساطع می کنند را  حس کنیم. برای اینکه متوجه بشویم چگونه ارتعاش ایجاد صدا و گرما می کند میتوانیم انگشت خود را بر روی فرش بکشیم.در ماشین آلات صنعتی یک نوع از ارتعاشات وجود دارد که نگران آن هستیم و مورد توجه ماست ارتعاشات آن ماشین آلات است .

به زبان ساده، ارتعاشات چیست ؟

به عبارت ساده ارتعاشات ماشین آلات حرکت ساده به جلو و عقب ماشین یا اجزای ماشین است. هر حرکت به جلو یا عقب و یا نوسان اجزای ماشین ها ارتعاش است . ارتعاش ماشین آلات می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. یک قطعه از ماشین میتواند با دامنه زیاد یا کم، سریع یا آرام با صدا یا بدون صدا و با گرمای محسوس ارتعاش کند. ارتعاشات ماشین آلات بعضی اوقات به صورت هدفمند طراحی می شوند و سودمند هستند به عنوان مثال میتوان از سرندها یا صیقل دهنده های سطوح نام برد. در سایر موارد ارتعاشات ماشین آلات ناخواسته می باشند و میتوانند موجب خرابی تجهیز شوند.

راه های شناخت ارتعاشات

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید