عنوان صفحه

۱۰
آذر
کوره های دوار
کوره های دوار
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمون ترموگرافی کوره های دوار استان کرمان . آزمون کوره های گردون در کرمان . ارتعاش صنعت کویر . ارتعاش صنعت کویر کرمان . بازرسی فنی کوره های سیمان استان کرمان . بازرسی کوره های دوار در کرمان . بازرسی کوره های گردون در کرمان . ترموگرافی کوره های دوار در کرمان . ترموگرافی کوره های گردون در کرمان . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت مهندسی ارتعاش صنعت کویر . عیب یابی کوره های دوار استان کرمان . عیب یابی کوره های گردون سیمان استان کرمان . کوره های دوار . کوره های دوار در کرمان . کوره های گردون در کرمان . نحوه ی کارکرد کوره های دوار .

کوره های دوار

کوره های دوار یا کوره های گردون تجهیزاتی هستند شامل لوله ای از جنس فولاد یا استیل که درون آن ها با موادی همچون سیمان یا آجر نسوز عایق بندی شده و به صورت افقی و به آرامی حول محور خود میچرخد و از آن ها جهت پخت انواع مواد در دماهای بالاتر از ۳۰۰ درجه ی سانتیگراد استفاده می شود.

تاریخچه ی کوره های دوار

تاریخچه ی کوره های دوار برای اولین بار به اواخر دهه ی ۱۸۷۰ میلادی بر میگردد. در سال ۱۸۸۵ مهندسی انگلیسی به نام رنسام اختراع کوره ای افقی با شیب ملایم را به ثبت رساند که می توانست بچرخد و مواد را با حرکت تدریجی از یک انتها به انتهای دیگر منتقل کند قبل از اختراع کوره های دوار، عملیات پخت مواد در کوره های سنتی انجام می گرفت که به دلیل راندمان پایین پخت، عدم پخت یکنواخت، و تولید بسیار کمتر، پس از اختراع کوره های دوار جای خود را به این کوره ها دادند.

نحوه ی کارکرد کوره های دوار

کوره های دوار لوله هایی هستند که با شیب ملایمی نسبت به افق، از طریق چرخش آرام و به دلیل وجود جاذبه، مواد را از بخش ورودی کوره به سمت خروجی کوره هدایت می کنند. کوره ی دوار بر روی غلطک های فولادی قرار گرفته و با نیروی اعمال شده از طرف گیربکس های مناسب  تعبیه شده حول محور افقی گردش می کند. ورود مواد به داخل کوره های دوار از بخش بالایی کوره انجام می گیرد و به جز موارد نادر، حرارت از بخش پایین تر کوره که محل خروج مواد است وارد کوره می شود.

بدین صورت که مواد با دمای پایین (معمولا دمای محیط) وارد کوره ی دوار می شود، و با گردش کوره به سمت انتهای کوره و مشعل نزدیک می شود و حین طی مسیر در کوره ی دوار، با نزدیک شدن به مشعل داغ تر شده و درنهایت پس از رسیدن به منطقه ی داغ کوره، به دمای مورد نظر رسیده و پخت مواد تکمیل می شود و سپس از کوره خارج می شوند

نحوه ی کارکرد کوره های دوار

مرحله دوم

در مرحله ی بعد، مواد وارد خنک کن شده و پس از رسیدن مواد به دماهای پایین مورد نظر مورد استفاده در مرحله بعدی قرار می گیرند. عایق کاری درون کوره های دوار بسته به دمای کارکرد و فاصله از منطقه ی دمای بالای کوره و نوع مواد مورد پخت، با آجرهای شاموتی، آلومینی، منیزیتی و یا انواع دیگر آجر انجام می شود.

سوخت مورد استفاده ی در مشعل های کوره ی دوار نیز بسته به شرایط و محل ممکن است گاز طبیعی، گازوئیل و یا مازوت باشد که البته گاز طبیعی در صورت دسترسی بهترین نوع سوخت می باشد. و استفاده از دو نوع دیگر سوخت منسوخ شده است. جهت ایجاد جریان هوا درون کوره ی دوار و جابجایی گرما و گازهای درون کوره های دوار، از فن مکنده استفاده می شود تا جریان یکنواخت گرما باعث کشش آن به ابتدای کوره شود. همچنین غبار مواد داخل کوره نیز توسط بگ فیلتر های مناسب با سایز کوره از هوا جداسازی می شود.

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید