عنوان صفحه

۲۱
بهمن
تقسیم بندی کوره های دوار
تقسیم بندی کوره های دوار
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمون بازرسی کوره دوار . پایش وضعیت کوره های دوار . تست کوره های دوار . تقسیم بندی کوره های دوار . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی مهندسی ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . کوره دوار با سوخت جامد پودري شکل . کوره دوار با سوخت گازی . کوره دوار با سوخت مایع . کوره های دوار . مشکلات در کوره هاي دوار . نحوه ی عیب یابی کوره های دوار . نحوه ی کارکرد کوره های دوار .

تقسیم بندی کوره های دوار

کوره های دواری را که بر اساس نوع سوخت مصرفی تقسیم بندی می کنند به شرح ذیل می باشد:

کوره دوار با سوخت جامد پودری شکل -کوره دوار با سوخت مایع -کوره دوار با سوخت گاز

کوره دوار باسوخت جامد پودری شکل:که مخلوط پودر زغال و هوا توسط مشعلی به درون این محفظه وارد شده و حرارت حاصل از احتراق آن، با سرعت کمی به درون کوره دمیده می شود. این نوع کوره ها با پودر آنتراسیت کار کرده و به دلیل آن که اشتعال آنتراسیت در مراحل ابتدایی ذوب با مشکلاتی روبروست لذا شروع کار کوره با مصرف سوخت های بیتومینه و یا دیگر سوخت های شعله دراز آغاز می گردد. در کوره های مدرن محفظه احتراق توسط یک فیدر حلزونی انجام شده و هوای مصرف شده نیز توسط یک دمنده دوار که فشار دبی هوای خروجی قابل تنظیم است تامین می گردد، لذا نسبت هوا به سوخت مصرفی دقیقا کنترل می گردد. مشخصه شعله و راندمان حرارتی پودر زغال مصرفی بستگی به اندازه دانه های آن دارد.

سوخت و هوای مصرفی

آنتراسیت و سوخت بیتومینه توسط دو فیدر مجزا به محفظه احتراق وارد می گردد. این فیدرها از طریق هوای چرخانده شده در یک لوله وارد محفظه احتراق می گردند. هوای کوره توسط یک دنده فشار مثبت تامین می گردد.

دیرگداز

دیرگداز مصرفی در کوره آجرهای سیلیسی بوده که توسط گانیستر به هم چسبیده می شوند. عمر هر جداره دیرگداز ۲۰۰ تا ۲۵۰ ذوب بوده ضمن آن که مرمت کردن جداره به طور هفتگی بایستی انجام شود.

کوره دوار با سوخت مایع

سرعت ذوب در این نوع کوره ها ۲۵ درصد بیشتر از کوره های با سوخت جامد استدر کوره های مدرن امروزی سیستم های کنترلی وجود دارد که سوخت مصرفی را به همراه هوا به صورت کاملا تمیزه شده وارد کوره می نماید. از آنجایی که تماس مستقیم سوخت با مذاب می تواند مشکلات زیادی را از نظر کیفیت مذاب فراهم آورد لذا تنظیم مقدار هوا به سوخت، دبی هوا، فشار هوا بایستی به دقت کنترل شده ، نوع مشعل و ابعاد کوره نیز به درستی انتخاب گردند.

این دستگاه مقدار دلخواه جریان سوخت را به نسبتی (نسبت سوخت به هوای احتراقی) که از قبل مشخص شده است ثابت نگه می دارد. در صورتی که درجه حرارت گاز خروجی ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد باشد افت حرارت در گاز خروجی دودکش با ۱۲ درصد هوای اضافی حدودا ۵۸ درصد است در حالی که با ۵۰ درصد هوای اضافی افت حرارت تقریبا به ۷۵ درصد می رسد.

کوره دوار با سوخت گازی

مشکلات در کوره های دوار ذوب با سوخت گاز عبارتند از :

۱- کمبود هیدروکربن سنگین محتوی و ارزش تشعشعی شعله این نوع سوخت.

۲- وجود مقدار نسبتا زیاد هیدروژن در محصول احتراق این نوع سوخت.

تجاربی که بر روی کوره های دوار نتیجه مطلوب داده اند دستگاه هایی هستند که افشانک سیستم سوخت آنها از هوای داغ استفاده می کند. تمامی دستگاههای احتراقی که همراه این کوره هستند شامل طرح های ایمنی هستند.

مشکلات در کوره های دوار

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید