عنوان صفحه

۰۵
اسفند
فن سانتریفیوژ
فن سانتریفیوژ
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • اجزای اصلی فن یا هواکش سانتریفیوژ . بالانس انواع فن گریز از مرکز در محل . بالانس در محل انواع هواکش . بالانس در محل فن دمنده . بالانس در محل فن سانتریفیوژ . پر کاربرد ترین فن صنعتی . پر کاربرد ترین فن صنعتی چیست؟ . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . کاربرد فن دمنده و مکنده سانتریفیوژ . کاربرد فن سانتریفیوژ . کاربرد فن گریز از مرکز یا سانتریفیوژ . مکانیزم عملکرد فن سانتریفیوژ .

فن سانتریفیوژ

نحوه تخلیه هوا در فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز در جهت عمود بر محور گردش پروانه می باشد. بیشترین مصرف این فنها در سیستم های کانالی به همراه فشار بالا می باشد، مکانیزم عملکرد فن سانتریفیوژ به این صورت است که هوای ورودی به صورت موازی با محور گردش پروانه داخل فن شده و با حرکت دوار به سوی اطراف پروانه، نوک و بالک ها خواهد رفت با این حرکت انرژی جنبشی با جریان هوا مخلوط شده و با آهسته شدن حرکت، شدت جریان هوا قبل از داخل شدن به مسیر تخلیه فشار استاتیکی افزایش می یابد.

 فن دمنده و مکنده سانتریفیوژ:

برای استفاده در مکان هایی که دارای هوای کثیف و حاوی ناخالصی است و همچنین مکان هایی که دارای دمای بالا می باشند بسیار مناسب و کاربردی هستند یکی دیگر از ویژگی های منحصر فرد فن بکوارد و فوروارد سانتریفیوژ این است که دارای توانایی مقابله با افت فشار بالای استاتیک در پکیج ها و سیستم های کانال کشی شده می باشند.

فن گریز از مرکز یا سانتریفیوژ:

برای به حرکت درآوردن هوا و بخارات در سیستم های تهویه همچنین قابلیت مقابله با افتهای موجود در سیستم ها بسیار کار آمد می باشند. یکی از متداول ترین و پر کاربرد ترین فن صنعتی فن سانتریفیوژ می باشد. فن سانتریفیوژ را با نام های بلوئر و گریز از مرکز نیز شناخته می شوند و کاربرد متداول فن سانتریفیوژ یا گریز از مرکز بسیار گسترده می باشد. فن سانتریفیوژ در مکان های مختلفی مانند سوله های تولید ،کارخانه های صنعتی آشپزخانه های صنعتی، سالن های اجتماعات، بیمارستان ها، کارگاه ها، ساختمان های اداری، هتل ها  و… کاربرد دارند.

مکانیزم ورود هوا به دستگاه در فن گریز از مرکز یا سانتریفیوژ در راستای محور چرخشی فن می باشد در هنگام این پروسه انرژی جنبشی و فشار استاتیکی هوا افزایش می یابد. از کاربرد های دیگر هواکش های صنعتی سانتریفیوژ برای تهویه هوای مکان و محیط هایی با هوای اسیدی، محیط هایی با دمای بالا هوا، محیط هایی با غلظت غبار بالا و همچنین محیط هایی با خاصیت انفجاری می باشد. جنس بدنه، پروانه و نوع الکتروموتور و ….. فن سانتریفیوژ با توجه به شرایط کاری و محیطی فن انتخاب و محاسبه می شود.

 اجزای اصلی فن یا هواکش سانتریفیوژ عبارتند از :

هوزینگ فن ، پروانه، داکت خروجی و ورودی هوا ، محور محرک پروانه فن ، درایور فن و ….. آلیاژ انتخابی برای ساخت جنس بدنه فن یا هوزینگ فن با توجه به شرایط کاری فن متفاوت می باشد انواع آلیاژ هایی که برای ساخت بدنه فن سانتریفیوژ به کار می روند عبارتست از : استیل ،گالوانیزه ، PVC ، ST37 ، ABS و …..

فن سانتریفیوژ ساخته شده از جنس PVC قابلیت کارکرد در شرایط سخت و خاص را دارا می باشد این فن ها برای استفاده در شرایطی که حرارت بالا می باشد و امکان آتش سوزی هست .کاربرد بسیاری در شرایط خاص  دارد. قطعات جانبی هواکش یا بلوئر سانتریفیوژ عبارتند از:  یاتاقان ها ،کوپلینک ها، دستگاه های قفل کننده پروانه ، ورق های شفت و……

 اجزای اصلی فن یا هواکش سانتریفیوژ

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید