عنوان صفحه

۲۰
اسفند
قطعات اصلی آسانسور
قطعات اصلی آسانسور
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ترمز اضطراری آسانسور . ترمزهای آسانسور . چاه آسانسور . چرخ دنده های حلزونی . چرخ دنده های حلزونی در آسانسور . زنجیر تعلیق در آسانسورها . سیستم ایمنی آسانسور . سیستم ترمز اضطراری آسانسور . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . ضربه گیرهای آسانسور . قطعات اصلی آسانسور . موتور و گیربکس بالابر آسانسور .

قطعات اصلی آسانسور

قطعات اصلی آسانسورهای متداول عبارتند از :

۱ ) وسایل تعلیق کابین و وزنه تعادل که می تواند سیم بکسل فولادی و یا زنجیر باشد.

۲ ) وسیله رانش که محرک آسانسور است و شامل موتور الکتریکی – گیربکس – ترمز – فلکه کششی و یا دنده زنجیر- شاسی ماشین – کوپلینگها ، محورها ، یاتاقانها

۳ ) کابین که مسافرین و یا بار را حمل می کند ، شامل یوک، که چهارچوبی فلزی است و کابین ازطریق آن به سیستم تعلیق متصل می شود ، کف کابین که بار را نگهداری می کند و بدنه کابین به کف متصل است.

۴ )وزنه تعادل که برای جبران وزن کابین و قسمتی از ظرفیت بکار می رود

 چاه آسانسور:

این فضا قسمتی یا تماما پوشیده است و از کف چاله تا سقف ( کف موتورخانه ) ادامه دارد در این فضا کابین و وزنه تعادل حرکت می کنند و شامل ریلهای راهنما برای کابین و وزنه تعادل و درهای طبقات و ضربه گیر در کف چاه می باشد

سیستم ایمنی:

یک وسیله مکانیکی است که در صورت بروز هر گونه خرابی ، یا شل شدن سیم بکسل( زنجیر تعلیق) وظیفه آن توقف و نگاه داشتن کابین و یا وزنه تعادل در روی ریل راهنما می باشد و اگر سرعت کابین در جهت پایین رفتن از مقدار مشخص شده ای تجاوز کند این مکانیزم عمل می نماید ، عملکرد این مکانیزم توسط گاورنر که معمولا در موتور خانه است شروع می شود.

ضربه گیرها:

کابین یا وزنه از حدود تعیین شده در چاهک گذشته و امکان برخورد با کف چاهک پیش آید این وسیله از برخورد خشن جلوگیری می نماید . ضربه گیر ممکن است از جنس پلی اورتان ، فنر یا نوع روغنی انتخاب شود که بستگی به سرعت اسمی داشته و طوری طراحی می شود تا انرژی  جنبشی کابین یا وزنه تعادل را جذب  نماید.

موتور و گیربکس بالابر:

موتور و کاهنده های بدون چرخ دنده معمولا برای سرعت های بیشتر از ۲٫۵ متر بر ثانیه استفاده میشود در حالیکه برای سرعت های کمتر ، از گیربکس های دارای چرخ دنده استفاده می شود قبلا از گیربکس با چرخ دنده های ساده استفاده می شد ولی با پیشرفت روش های طراحی و تولید ، چرخ دنده های حلزونی یک استاندارد قابل قبول مورد استفاده در گیربکس آسانسورها شد. موتور گیربکس شامل موتور سه فاز AC و تغییر سرعت از طریق تغییر فرکانس صورت می گیرد.

ترمزهای آسانسور:

در صورت قطعی برق یا قطع شدن برق سیستم کنترل ، سیستم ترمز آسانسور باید به طور اتوماتیک عمل کند ، لذا از ترمز های اصطکاکی الکترو مغناطیسی استفاده می شود .اگر کابین با ۱۲۵درصد  بار نامی خود در سرعت معمول خود حرکت کند ، ترمز ها باید قادر به توقف کامل سیستم باشند و  بلافاصله سیستم را در حالت ساکن نگهدارند ترمز باید توسط فنرهای فشاری و یا نیروی وزن عمل کند . ترمز توسط الکترومغناطیس و یا الکتروهیدرولیک باید باز شود .اگر جریان برق قطع شود باید حداقل دو وسیله مستقل الکتریکی کنترل کننده داشته باشد .

در صورت قطع جریان برق ، ترمز باید بلافاصله عمل نماید  هنگامیکه موتور گیربکس با یک وسیله دستی اضطراری مجهز باشد ترمز باید طوری طراحی شده باشد که توسط دست بتوان آن را باز کرد و با فشار دائمی توسط نفر این  ترمز باز بماند.

موتور و گیربکس بالابر

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید