عنوان صفحه

۲۶
اسفند
کوره های دوار سیمان
کوره های دوار سیمان
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمون تست کوره های دوار . ارتعاش صنعت کویر . ارتعاش صنعت کویر کرمان . استاندارد ASTM A36 . بازرسی فنی کوره های سیمان استان کرمان . بازرسی فنی کورهای دوار . ترموگرافی کورهای دوار . ترموگرافی کورهای دوار سیمان . ثبات و پایداری بدنه کوره ها . دمای کوره های دوار سیمان . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . کوره های دوار سیمان . یشترین دمایی را که بدنه کوره می تواند بدون ریسک تحمل نماید چه دمایی است؟ .

کوره های دوار سیمان

در کار با کوره های دوار سیمان همیشه سئوالاتی مطرح است که جواب دادن به آنها می تواند از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری نماید. بیشترین دمایی را که بدنه کوره می تواند بدون ریسک تحمل نماید چه دمایی است؟ و در این خصوص چگونه می بایست تصمیم گیری نمود؟ معمولاً این دما توسط کشور سازنده بدنه کوره توصیه و اعلام می گردد ، اما این یک واقعیت است که بیشتر بدنه کوره های دوار سیمان از فولاد آلیاژی با کربن پایین ساخته می شوند و نکات مهمی در این زمینه وجود دارد که قبل از تصمیم گیری باید بطور روشن مورد مطالعه قرارگرفته و دمای محدوده مجاز را بوسیله آن تعیین نمود. این موارد، طول عمر بدنه، فاصله طولی بین رینگها و ساختار بدنه را شامل می شود.

ترک های فرسودگی

بدنه کوره های قدیمی بیشتر در معرض عامل خزش مکانیکی قرار داشته و همچنین مستعد گسترش ترک های فرسودگی نسبت به بدنه های جدیدتر می باشند. فاصله زیاد بین رینگها مقاومت بدنه در مقابل خم شدن در دماهای بالا را کاهش خواهد داد بنابراین هرچه فاصله این محدوده ها بیشتر باشد بدنه تمایل زیادتری به تغییر شکل نسبت به محدوده های کوتاه تر دارد. بدنه های کوره از صفحات نورد شده فولادی بنا بر استاندارد ASTM A36  ساخته شده اند مقاومت خمشی این نوع فولادها در دمای محیط برابر با ۵۰۰۰۰ Psi تا ۸۰۰۰۰ Psi میباشد. بنابر این ثبات و پایداری بدنه کوره ها در دمای محیط اندازه گیری می شود .

با بالا رفتن دما در سطح بدنه کوره های دوار سیمان نقاط داغی بر روی بدنه کوره مشخص می شود واین مسئله سریعاً توسط اسکنر و یا پیرومتر دستی شناسایی می شود این نقاط در روز دیده نشده و در شب نیز به سختی دیده می شوند بنابراین مبنای تابش طیف نور مرئی برای نقاط داغ دمایی کمتر از ۵۰۰ درجه سانتیگراد می باشد. اختلاف نقطه سرخ با نقطه داغ روی بدنه کوره در این است که نقطه سرخ در شب قابل رویت بوده و اپراتور کوره می بایست در مورد تغییر شرایط و یا توقف کوره سریعاً تصمیم گیری نماید.

اگر آن نقطه در این دما بطور دائم و ثابت باقی بماند اپراتور می تواند کوره را متوقف نماید. اما وقتی ما در مورد سرخ شدن بدنه کوره های دوار سیمان صحبت می کنیم ، خسارت بر بدنه ، طولانی شدن توقف کوره و از دست دادن مبالغ ریالی و دلاری به میان می آید و این جواب دیگر قابل پذیرش نیست. فاکتورهای ضروری در اینجا وجود دارد که باید آنها را در مورد توقف کوره در نظر گرفت.

سرخ شدن بدنه در کنار رینگ یا چرخ دنده

در هنگامی که سرخ شدن بدنه در کنار رینگ یا چرخ دنده است می بایست سریعاً واکنش نشان داده و جهت جلوگیری از خسارت به بدنه کوره آن را متوقف نمود. گسترش و اندازه سرخ شدگی بدنه : طولانی و گسترده شدن پیرامونی بدنه، خطر دفرمه شدن و فروریختن بدنه کوره را افزایش خواهد داد. تنظیم نبودن کوره، فشار زیادی را بر روی بدنه کوره وارد خواهد نمود.

اگر قسمت سرخ شدگی بدنه به قسمتی که فشار بر آن متمرکز است منطبق شود بدنه کوره کشیده یا پیچیده و در آن صورت غیرقابل برگشت به حالت اولیه خواهد بود. تراز کردن صحیح غلطک های کوره و همچنین حفظ فاصله مجاز بین رینگ و بالشتک های زیر رینگ، دو اقدام اولیه و مهم برای به حداقل رساندن تنش های وارد شده به بدنه کوره و آجر و جرم نسوز داخل آن می باشد.

اگر بدنه کوره که سرخ شده و دمای آن بالا است مستقیماً در معرض باد و باران شدید باشد، ترک های بدنه در زمان سریع سرد شدن، گسترش یافته و در بعضی مواقع آجرهای آن قسمت به سختی دچار شکستگی و فرسایش قرار می گیرند. وجود ترک در نزدیکی منطقه ای که سرخ شده، توقف بلافاصله کوره را جهت جلوگیری از خسارت توجیه می نماید.

ترک در اثر تنش های حرارتی و دینامیکی بر روی سطح جداره کوره خصوصا محل اتصال ورق های تشکیل دهنده کوره که اتصال بصورت جوش می باشد به مرور زمان ایجاد و رشد می نماید. با بالا رفتن دما در سطح بدنه کوره های دوار سیمان نقاط داغی بر روی بدنه کوره مشخص می شود واین مسئله سریعاً توسط اسکنر و یا پیرومتر دستی شناسایی می شود. این نقاط در روز دیده نشده و در شب نیز به سختی دیده می شوند.

دمایی را که بدنه کوره می تواند بدون ریسک تحمل نماید چه دمایی است؟

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید