عنوان صفحه

۳۰
فروردین
جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمون های جرثقیل سقفی . ارتعاش صنعت کویر . انواع جرثقیل سقفی . انواع ظرفیت جرثقیل سقفی . بازرسی فنی جرثقیل سقفی . بازرسی فنی جرثقیل سقفی تک پل . بازرسی فنی جرثقیل سقفی دو پل . پایش وضعیت جرثقیل سقفی . جرثقیل سقفی . جرثقیل سقفی به صورت تک پل و دو پل . جرثقیل سقفی تک پل . جرثقیل سقفی دو پل . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر . کاربرد جرثقیل سقفی . مزیت جرثقیل های سقفی تک پل .

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی وسیله ای است که با استفاده از آن در فعالیت های تجاری، صنعتی و ساختمانی به منظور جابجایی مواد در مقیاس وسیعی استفاده می شود. با این جرثقیل امکان حرکت بار به صورت افقی و عمودی همراه با محدودیت وجود دارد. یک جرثقیل سقفی از راهبر، پل، تراورس، قالب و کالسکه تشکیل شده است. از قالب برای حرکت اجسام و بلند کردن آنها استفاده می شود.

این نوع جرثقیل قطعات مهم و زیادی دارد. راهبر طولی یکی از اجزای آن است که تک پل و یا جفت پل ساخته می شود. طول راهبر با توجه به این است که جرثقیل چه ارتفاع، دهانه، ظرفیت و سرعت حرکت طولی دارد. این راهبر از ورق جوشکاری، ناودان یا پروفیل به صورت قوطی مستطیلی ساخته می شود.

بالابر قطعه دیگری است که در دو نوع بکسلی و زنجیری وجود دارد. نوع زنجیری در مواردی که ظرفیت از ۲ تن کمتر است کاربرد دارد و نوع بکسلی در ظرفیت های بالا استفاده می شود.

قلاب مهمترین قسمت جرثقیل سقفی است که در بالا بردن اجسام سنگین کاربرد دارد. بهره وری جرثقیل با قلاب بالا می رود و روند ساخت و ساز را نیز تسریع می کند. جرثقیل های سقفی که ساخت آنها بهترین تکنولوژی صورت گرفته است، کاربرد فراوانی دارد.

جرثقیل سقفی

این جرثقیلها در صنایع گوناگونی چون صنایع ریخته گری، صنایع بازیافت مواد، صنایع واگن سازی، صنایع هوا و فضا، صنایع سیمان، سرامیک و کاشی سازی، انبار نگهداری فلزات، صنایع برشکاری، صنایع ذوب و نورد فلزات و تولید محصولات بتنی کاربرد دارد. ساخت جرثقیل های سقفی طی یک سری مراحل پیچیده صورت میگیرد. با پیشرفت چشمگیر در صنعت تغییراتی در ساخت جرثقیل صورت گرفت. وسایلی چون موتور بخار و برق موجب پیشرفت در ساخت این جرثقیلها شد.

در واقع ساخت جرثقیل سقفی تحولاتی گام به گام داشته است و پیشرفت سریعی در ساخت این جرثقیل با توجه به نیاز روزافزون انسان ها به این وسیله صورت گرفته است. در ایران انواع جرثقیل با کیفیت بالایی ساخته می شود و از مهندسان کارآزموده در طراحی آنها بکار گرفته می شود.

جرثقیل سقفی به صورت تک پل و دو پل

به طور کلی ساخت جرثقیل سقفی به صورت تک پل و دو پل انجام می شود. در نوع تک پل تناژ با توجه به اندازه دهانه قابل تغییر است. در ساخت دو پل نیز از تناژ بالاتر از ۱۰ تن و دهانه ۲۴ متر استفاده می شود. در ساخت این جرثقیل باید دقت شود که سیم بکسل در جای خود کاملا محکم شده باشد و پیچ و تاب نداشته باشد. بر اساس وزن سیستم باربند مناسب تعیین شود.

فونداسیون سوله به گونه ای باشد که بار جرثقیلهای سقفی را تحمل کند. این جرثقیل ها برای مکانهای سرپوشیده بهترین انتخاب هستند و دارای اجزایی به نام بالابر، ترول و پل می باشند. این جرثقیل ها با ارتفاع کمی زیر سقف جایگذاری می شوند و از دو ریل برای تغییر مسیر در صفحه دو بعدی استفاده می شود.

پل در جرثقیل های سقفی

پل در جرثقیل های سقفی امکان تغییر ارتفاع را می دهد. طراحی و ساخت جرثقیلهای سقفی ضمن این که موجب می شود اجسام سنگین به راحتی جابجا شوند فضای کمی را خواهند گرفت که برای صاحبان کارخانه ها مزیت مهمی است.

این جرثقیل ها باعث می شوند عبور راحت تر از فضای اصلی فراهم شود. صاحبان کارخانه های صنعتی با وجود این وسیله اشیای بزرگ را در محیط های سرپوشیده به راحتی جابجا می کنند و دیگر دغدغه ای در این زمینه نخواهند داشت.

علیرغم این که در بدنه جرثقیل سقفی راهروی انتخابی وجود دارد ضمن دسترسی راحت و ممکن شدن تعمیر قطعات کالسکه قادر به تعمیر و تعویض لامپ های سالن، خطوط برق رسان و تاسیسات گرمایشی خواهید بود.

مزیتی که جرثقیل های سقفی تک پل دارند این است که خواسته هایتان را با کیفیت بالایی تامین می کنند و با ایجاد سازه ای استاندارد هزینه های شما را در هر پروژه کاهش می دهند. با کم شدن فشار بر ریل های سالن برای طراحی ساختمان سوله هزینه کمتری صرف خواهد شد.

مزیت جرثقیل های سقفی تک پل

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید