عنوان صفحه

۱۲
اردیبهشت
اجرای چاه ارت
اجرای چاه ارت
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • اجرای چاه ارت . اجرای سیستم ارتینگ چگونه است . اجرای سیستم چاه ارت . ارتعاش صنعت کویر . چاه ارت چیست . چرا مهم ترین سیستم اتصال به زمین چاه ارت است . روش های اجرا چاه ارت . روش های اجرای سیستم ارتینگ . روشهای اجرای چاه ارت، سیستم ارتینگ . سیستم ارتینگ چیست . شركت ارتعاش صنعت كوير كرمان . شرکت ارتعاش صنعت کویر . مکان های مناسب جهت اجرای چاه ارت . مکان های مناسب جهت اجرای سیستم ارتینگ . نحوه کار سیستم ارتینگ . نحوه کار سیستم ارتینگ چاه ارت . نحوه نگهداری از سیستم ارتینگ . نحوه نگهداری از سیستم ارتینگ چاه ارت . نکات ایمنی جهت اجرای چاه ارت . نکات ایمنی جهت اجرای سیستم ارتینگ . نگهداری از سیستم ارتینگ و چاه ارت .

اجرای چاه ارت

اجرای چاه ارت یا سیستم ارتینگ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و فعالیت درست سیستم ارتینگ مرهون اجرا و پیاده سازی درست آن است. می توان گفت مهم ترین و حساس ترین سیستم اتصال زمین، چاه ارت است و طراحی و اجرای درست آن از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به درستی انجام شود.

اجرای چاه ارت بسیار حساس است و فقط افرادی که تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارند می توانند چاه ارت را حفر، نصب و اجرا نمایند تا هنگام کار مشکلی به وجود نیاید. در اجرای چاه ارت باید برخی نکات را رعایت کرد تا چاه ارت مناسب بدست آید. گاهی یک بی دقتی ساده در اجرای چاه ارت باعث از دست رفتن کل هزینه و ناکارآمدی سیستم چاه ارت می شود که خود باعث بروز حوادث ناگواری می شود و این موضوع اصلا خوب نیست.

شرکتهای معتبر و متخصص بسیاری وجود دارد که در زمینه طراحی و اجرای چاه ارت و سیستم ارتینگ فعالیت می کنند و کار خود را به خوبی انجام می دهند. این شرکتها با رعایت کامل نکات ایمنی و نکات فنی مهندسی به اجرا و پیاده سازی چاه ارت می پردازند.

روشهای اجرای چاه ارت، سیستم ارتینگ

برای اجرای چاه ارت و سیستم ارتینگ روشهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها به نحوی انجام می شود. اجرای چاه ارت در هر مکانی انجام می شود به طوری که در برخی زمینها اجرای چاه ارت به صورت عمقی و در برخی دیگر به صورت سطحی انجام می شود که اجرای هر کدام در جای خود دلیلی دارند. بطور کلی جهت اجرای ارت و سیستم حفاظتی دو روش کلی وجود دارد.

١- زمین عمقی:

در این روش که یک روش معمول می باشد از چاه برای اجرای ارت استفاده می شود و درون زمین چاه حفر می شود. برای حفر چاه ارت به صورت عمقی باید خاک زمین مناسب باشد.

٢- زمین سطحی :

روش دوم زمین سطحی است. در این روش سیستم ارت در سطح زمین (برای مناطقی که امکان حفاری عمیق در آنها وجود ندارد) و یا در عمق حدود ٨٠ سانتیمتر اجرا می گردد. در زمینهایی که امکان حفر چاه ارت به صورت عمقی وجود ندارد اجرای چاه ارت به صورت سطحی انجام می شود.

نگهداری از سیستم ارتینگ و چاه ارت

بعد از اجرا و پیاده سازی چاه ارت و سیستم ارتینگ، نگهداری از آن اهمیت زیادی دارد. اگر از سیستم ارتینگ به خوبی نگهداری نشود، هنگام صاعقه به خوبی کار نخواهد کرد.

جهت اطمینان کارکرد چاه ارت و سیستم ارت در برابر اضافه ولتاژهای تولید شده در بدنه ساختمان که باعث صدمه دیدن دستگاهها و افراد می شود و همچنین ولتاژهای بسیار زیاد ناشی از برخورد صاعقه با دکل های کامپیوتری ، ضروریست مقاومت سیستم ارت به صورت سالانه اندازه گیری شود.

به همین منظور استفاده از سیستم ارت و حفاظت از تجهیزات بسیار ضروری و لازم است و این دستگاه ضامن امنیت ساختمان و افراد است. به علاوه با افزایش استفاده از سیستم های دیجیتالی و حساس، لزوم نگهداری و نظارت بر سیستمهای حفاظتی گراندینگ و چاه ارت وجود دارد.

روشهای اجرای چاه ارت، سیستم ارتینگ

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید