عنوان صفحه

۱۸
اردیبهشت
نکات مهم در مورد سیستم های ارت
نکات مهم در مورد سیستم های ارت
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • اجرای چاه ارت . ارتعاش صنعت کویر . چالش های موجود در سیستم چاه ارت . چرا چاه ارت . چگونه چاه ارت ایجاد کنیم . چگونه چاه ارت حفر کنیم . خرابی ها مرسوم در چاه ارت . خرابی ها مرسوم در سیستم ارتینگ . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی مهندسی ارتعاش صنعت کویر . مزایای چاه ارت چیست . مزایای سیستم ارتینگ . مشکلات چاه ارت چیست . مشکلات سیستم ارتینگ . مکانهای مناسب جهت اجرای چاه ارت . مهمترین عملکرد سیستم ارتینگ . نحوه عملکرد چاه ارت . نحوه عملکرد سیستم ارتینگ چگونه است . نصب سیستم ارت . نصب سیستم ارتینگ چگونه است . نكات مهم در مورد سیستم های ارت .

نکات مهم در مورد سیستم های ارت

نکاتی که در سیستم های ارت باید رعایت شود و در صورت عدم رعایت موجب ایجاد خرابی و اشکالات عمده در سیستم ارت می شود، به شرح زیر است.

۱- تمامی اتصالات بایستی با مفتول برنج یا نقره جوشکاری شود.

۲-ازهر پایه دکل های خود ایستا، فونداسیون دکل توسط سیم مسی و بست مخصوص و پایه دکل توسط جوشکاری به سیستم ارت متصل شود.

۳-به هیچ عنوان نباید روی دکل، جوشکاری صورت گیرد.

۴-اگر سیستمی از قبل اجرا شده باشد، سیستم قدیم به جدید در عمق خاک متصل شوند.

۵-سیم ارت در روی زمین باید با روکش و سیم داخل کانال ها باید بدون روکش و مستقیم کشیده شود.

۶-پر کردن کانال باید با خاک سرند شده کشاورزی یا شن و خاک نرم انجام شود.

۷-از هر دستگاهی جداگانه سیم ارتی به شینه متصل گردد (قطر و طول شینه بستگی به تعداد انشعابات آن دارد).

۸-جهت استفاده ترانسفورماتور برق شهر در ایستگاه های مخابرات بایستی گراند جداگانه اجرا شود.

۹-در سایت های کامپیوتری جهت اجرای سیستم زمین حتی المقدور بایستی از یک زمین با سطح یکنواخت (بدون شیب) استفاده نمود.

اجرای چاه ارت

سیستم چاه ارت در شبکه های انتقال و توزیع برق کاربرد فراوان دارد. به طوری که می توان گفت شبکه های برق بدون سیم ارت عملاً بدون استفاده هستند. از عمده چالش های موجود در سیستم چاه ارت سولفاته شدن صفحه مسی داخل چاه ارت است که باعث کم شدن رسانایی الکتریکی آن می شود و در نتیجه جریان الکتریکی به زمین بطور مناسب انتقال نمی یابد. از دیگر چالش های موجود عدم رسانایی مناسب بنتونیت مورد استفاده در سیستم چاه ارت است.

مهمترین عملکرد بنتونیت در سیستم ارتینگ

مهمترین عملکرد بنتونیت مورد استفاده در سیستم چاه ارت ایجاد یک سطح تماس هادی با خاک و فرو رفتن در عمق خاک برای اتصال بهتر است. صفحه مسی مورد استفاده بطور مستقیم با بنتونیت در تماس بوده و به مرور زمان دچار خوردگی و پوسیدگی میشود. همچنین بنتونیت نیز در اثر گذشت زمان رسانایی خود را از دست داده و باعث ایجاد مشکلاتی در تجهیزات میشود.

چالش های موجود در سیستم چاه ارت

از دیگر چالش های موجود در سیستم چاه ارت می توان به خوردگی جوش ها در اثر رطوبت ایجاد شده توسط محیط و خاک اشاره کرد. این خوردگی با مرور زمان بوجود آمده و باعث قطع شدن اتصالات می شود. فناوری نانو به وسیله گرافیت و نانو کربن می تواند خاصیت هدایتی خاک مورد استفاده در چاه ارت را افزایش داده و باعث اطمینان حاصل کردن از اتصال به زمین نماید. همچنین با استفاده از فناوری نانو میتوان در ساخت الکترولیت جبرانی برای احیای چاه های ارت از کار افتاده، استفاده کرد. فناوری نانو امروزه در ساخت بنتونیت مورد استفاده در چاه ارت نیز کاربرد دارد.

چالش های موجود در سیستم چاه ارت

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید