عنوان صفحه

۲۸
اردیبهشت
آنالیز روغن ترانسفورماتور قدرت
آنالیز روغن ترانسفورماتور قدرت
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمایش تحلیل گازهای حل شده در روغن . آزمایش تحلیل گازهای حل شده در روغن انواع ترانس . آزمایش روغن انواع ترانسفورماتور . آزمایش روغن ترانسفورماتور . آنالیز روغن انواع ترانسفورماتور قدرت . آنالیز روغن ترانسفورماتور قدرت . آنالیز روغن ترانسفورماتورها . آنالیز مداوم روغن داخل ترانس . بازرسی انواع ترانسفورماتور قدرت . ترموگرافی انواع ترانسفورماتور . دستگاه آنالیز گاز هیدروژن . دستگاه آنالیز گاز هیدروژن و سنجش رطوبت . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت بازرگانی ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر . گازهای موجود در روغن ترانس . نصب دستگاه آنالیز بر روی ترانسفورماتور . نصب دستگاه آنالیز روغن بر روی ترانسفورماتور .

آنالیز روغن ترانسفورماتور قدرت

امروزه تامین بدون وقفه انرژی الکتریکی و پایدار نگه داشتن سیستم برق رسانی یکی از اصول اساسی و مهم می باشد. قبل از اقدام جهت سرویس و تعمیرات باید به فکر درست نگه داشتن سیستم و مراقبت درست و صحیح از تجهیزات بود؛ و یکی از تجهیزات گران قیمت در پست های برق ترانسفورماتورهای قدرت می باشند.

یکی از روشهای خوب و مناسب جهت بررسی تحولات داخل ترانسفورماتورهای قدرت، آنالیز گازهای موجود و محلول در روغن ترانسفورماتور می باشد؛ این گاز ها از تنشهای الکتریکی، حرارتی و مکانیکی در داخل ترانسفورماتور تولید می شوند ومعمولاً عبارتند از:

هیدروژن، متان، منو اکسید کربن، دی اکسید کربن، اتیلن، اتان و استیلن

که اندازه و مقدار موجود هر یک از این گاز ها در روغن ترانسفورماتور نمایانگر  عیب در داخل ترانس قدرت است.

عدم توجه به میزان این گازها موجب بروز خسارات مالی و جانی خواهد بود. برای اندازه گیری گازهای داخل روغن تجهیزات کوچک و بزرگ تفاوتی وجود دارد که در مدل های مختلف کار مشابهی را انجام می دهند.

آنالیز مداوم روغن داخل ترانس

یکی از انواع این دستگاه ها بروی خود ترانس نصب می شود که بصورت مداوم با روغن داخل ترانس ارتباط دارد و روغن را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

از جمله کارایی های این نوع آنالیزرها، بررسی مداوم روغن ترانسفورماتور و تجزیه و تحلیل گازهای موجود در ترانسفورماتور است که حتی زیر بار و در حالت برق دار کار میکند و تعبیه کنتاکت های کمکی جهت ارسال آلارم و هشدار به اتاق فرمان در زمان زیاد شدن این نوع گاز ها در روغن ترانسفورماتور است، این دستگاه ها در هر زمانی که مشکلی در ترانس بوجود بیاید با اعلام هشدار از وارد شدن صدمات بیشتر جلوگیری می کند.

دستگاه آنالیز گاز هیدروژن

یکی از دستگاههای متداول جهت نصب بروی ترانسفورماتورهای قدرت دستگاه آنالیز گاز هیدروژن و سنجش رطوبت است که غالبا داخل ترانسفورماتور ها گاز هیدروژن تولید میشود؛ رطوبت نیز یکی از عیوب مخرب در روغن ترانسفورماتور و بروی عایق  آن است؛ عمر عایق ها متناسب با میزان جذب رطوبت آنها می باشد و از طرفی با افزایش میزان رطوبت در نواحی با شدت میدان الکتریکی بیشتر موجب شروع تخلیه جزیی و افزایش شدت آن می شود و در نهایت باعث وارد شدن خسارات جدی به ترانسفورماتورهای قدرت می شود. علاوه بر هیدروژن و رطوبت، میزان منواکسید کربن که در اثر تغییرات در مواد عایقی در داخل ترانسفورماتور تولید می شود یکی از علایم افزایش حرارت نقطه ای در داخل سیم پیچ های ترانسفورماتور است، میزان منواکسید کربن تولیدی میتواند نشان دهنده سطح وقوع تجزیه حرارتی سلولز باشد.

آنالیز روغن ترانسفورماتور

دستگاه آنالیز گاز هیدروژن

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید