عنوان صفحه

۰۹
خرداد
کاربرد ترموگرافی در بازرسی هواپیما
کاربرد ترموگرافی در بازرسی هواپیما
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ترموگرافی بال ها . ترموگرافی بدنه هواپیما . ترموگرافی بیرینگهای چرخهای هواپیما . ترموگرافی تجهیزات الکتریکی در هواپیما . ترموگرافی توربین های هوایی . ترموگرافی چرخ ها و لاستیک های هواپیما . ترموگرافی عایق های هواپیما . ترموگرافی کابین خلبان . ترموگرافی کامپوزیت بدنه هواپیما . ترموگرافی موتور هواپیما . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . شناسایی عیوب تغییر دما با ترموگرافی . کاربرد ترموگرافی در بازرسی هواپیما . مهمترین عیوب در قسمت بدنه هواپیما . نفوذ رطوبت در پوسته هواپیما .

کاربرد ترموگرافی در بازرسی هواپیما

دوربین های ترموویژن غالبا به منظور آنالیز حرارتی تجهیزات به کار می روند. اساس کار این دوربین ها بر پایه تفاوت انتشار امواج مادون قرمز از اجسام بر اساس ماهیت ساختاری و فیزیکی آنها می باشد . این دوربین ها بر اساس دریافت امواج مادون قرمز از اجسام با شدت های متفاوت و همچنین بر اساس تنظیماتی که اپراتور در آن لحظه انجام میدهد ، نتایج را به صورت دما ارائه می کنند ،دقیقا مانند رادیو که امواج را با طول موجهای مختلف به امواج قابل شنیدن توسط گوش انسان تبدیل می کنند این دوربین ها نیز امواج مادون قرمز را به صورت تصاویر قابل دید توسط انسان تبدیل کرده اند

شناسایی عیوب تغییر دما با ترموگرافی

اصولا هر گونه عیب و یا ناسازگاری در فرایندها که با اختلاف دما بروز می کند با این دوربین ها قابل شناسایی هستند مواردی از قبیل بررسی کاربرد ترموگرافی در بازرسی کامپوزیت بدنه هواپیما ، بازرسی توربین های هوایی ، بال ها ، تجهیزات الکتریکی، کابین خلبان و تنش بر روی چرخ ها و غیره را میتوان نام برد.کامپوزیت ها به عنوان یکی از پرکاربردترین قطعات در هواپیما ها به شمار میروند . مهمترین کاربرد این قطعات در بدنه هواپیماست .

مهمترین عیوب در قسمت بدنه هواپیما

از مهمترین عیوبی که در این زمینه بوجود می آید ، نفوذ رطوبت در پوسته ، ترک های داخلی کامپوزیت ، وجود ناخالصی های داخلی کامپوزیت و ضعف ناشی از ضربه را می توان نام برد. غالبا بسیاری از هواپیماهای داخلی کشور از عمر بالایی برخوردار هستند و این مهم ما را ملزم به بررسی دقیق شرایط فیزیکی و فنی هواپیما میکند . ضعف داخلی لایه های کامپوزیتی از مهمترین عوامل شکست و ضعف آنها تحت بار هستند. یک هواپیما شاید در ظاهر بسیار تمیز و بدون ذره ای آسیب در بدنه به نظر برسد اما در عمل عیوب لایه های داخلی می تواند به قیمت جان همه سرنشینان هواپیما تمام شود.

نفوذ رطوبت در پوسته هواپیما

نفوذ رطوبت در پوسته هواپیما یکی دیگر از معضلات مهم هر هواپیما به شمار می رود . غالبا یک هواپیما در روز چندین بار پروار میکند . به طور متوسط ارتفاع هر هواپیما در هر پرواز تا حدود ۳۰ هزار پا افزایش یافته و در این ارتفاع دمای خارج از هواپیما نزدیک به منفی۳۰ درجه سانتی گراد است .

در زمان فرود نیز دمای نرمال هوا بین ۲۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد است . در این بین نفوذ رطوبت عامل اصلی بروز مشکل است . آب با رفتار ویژه ای که از خود نشان میدهد در بین دمای ۰ تا ۴ درجه سانتیگراد حداقل حجم را داشته و خارج از این محدوده آب منبسط می شود . ایجاد تنش در کامپوزیت ناشی از انبساط و انقباض آب نفوذی در پوسته می تواند به تدریج باعث بروز مشکل و شکستگی و ایجاد ترک در بدنه شود.

غالبا بسته به طراحی توربین هواپیما ، برخی توربین ها ماهیت پس سوز داشته و هوای گرم جهت تولید تراست از خروجی توربین به بیرون انتقال داده می شود . در شرایط یکسان غالبا خروجی توربین می بایست دمای یکسانی داشته باشد. در صورت عدم کارکرد صحیح یک موتور نحوه توزیع حرارت در خروجی نسبت به نمونه مشابه متفاوت بوده و این امر بیانگر عدم کارکرد صحیح توربوجت می باشد.

ترموگرافی چرخ ها و لاستیک های هواپیما

وجود مشکلات مکانیکی ، عدم توزیع یکنواخت بار در هواپیما ، وزش نامناسب باد و برخی عوامل دیگر از پارامترهایی هستند که نیرو اعمال شده بر روی چرخ ها را متمایز می سازد . این مساله به مرور زمان باعث آسیب دیدگی چرخ ها و لاستیک ها شده و دوربین ترموگرافی میتواند در این زمینه نقش بسیار مهمی را برای شناسایی آسیب های مکانیکی چرخ ها ایفا کند .

اختلاف دمای بیرینگها در شرایط یکسان و بالا رفتن دمای لاستیک یک چرخ نسبت به چرخ دیگر در شرایط نرمال بیانگر وجود آسیب در چرخ می باشد. در کنار مشکلات مکانیکی و فیزیکی هواپیما که با دوربین ترموگرافی قابل شناسایی هستند ، موارد معیوب در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی هواپیما که در کابین خلبان و سایر قسمت ها قرار دارند از مواردی هستند که عیوب آنها به سادگی با دوربین های ترموویژن قابل شناسایی می باشد . غالبا اکثر مشکلات برقی خود را با افزایش دما نشان می دهند.

کاربرد ترموگرافی در بازرسی تجهیزات مکانیکی

شناسایی عیوب تغییر دما با ترموگرافی

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید