عنوان صفحه

۱۳
خرداد
دانستنیهای جرثقیل سقفی
دانستنیهای جرثقیل سقفی
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارتعاش صنعت کویر . ارتعاش صنعت کویر کرمان . انواع تست جرثقیل های سقفی . انواع جرثقیل های سقفی . بازرسی جرثقیل سقفی . تست جرثقیل سقفی (بدون بار) . دانستنیهای جرثقیل سقفی . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . کاربرد جرثقیل سقفی . گواهی ایمنی جرثقیل سقفی . گواهی های لازم جهت تست جرثقیل سقفی . مزیت جرثقیل های سقفی . مزیت های جرثقیل تک پل سقفی . موارد بازرسی جرثقیل . نگهداری از جرثقیل های سقفی .

دانستنیهای جرثقیل سقفی

بخش اول

جرثقیل سقفی سازه ای است که به مرور زمان توسعه یافته و امروزه در انواع مختلفی عرضه و استفاده می شود. این وسیله برای جابجایی و حمل اجسام سنگین در صنعت استفاده میشود. هر کدام از انواع جرثقیلها یک گروه متنوع از ماشین آلات میباشد که برای بلند کردن اجسام سنگین و همچنین جابجایی اجسام به صورت افقی به کار می رود. جرثقیل از بالابر و آسانسور، با سایر دستگاههای دیگر متمایز بوده و در درجه اول وظیفه جرثقیل، بلند کردن اجسام به طور عمودی و به کمک نوار نقاله انجام می شود.

جرثقیل به طور مداوم برای بلند کردن و همین طور حمل مواد فله ای مانند غلات و یا زغال سنگ کاربرد دارد. جرثقیل کاربرد فراوانی دارد، مثلا در موتورهای بخار، موتورهای احتراق داخلی و موتورهای الکتریکی … کاربرد خواهند داشت. جرثقیل سقفی، سازه ای میباشد که جهت جابجایی و حمل بار در محیط سرپوشیده استفاده می شود. در مکان های سرپوشیده و بسیار بزرگ جابجایی مواد سنگین از مشکلات انسان بوده است. به مرور با الهام گرفتن از جابجایی اجسام در محیط های باز جرثقیلهای سقفی طراحی و تولید شدند. جرثقیلهای سقفی شامل اجزایی از تیرآهن، یک عدد قلاب و یک عدد کابل برای حمل که به تیرآهن وصل می شود. از این قلاب برای بلند کردن اجسام استفاده می شود و برای محیط های سرپوشیده مانند سالن ها و کارخانه ها … کاربرد دارد.

سقفی تک پل:

این نوع جرثقیل از قابلیت و کارایی بالای برخوردار بوده به این دلیل که قادر است در دو جهت طولی و عرضی، حمل و جابجایی بار داشته باشد و این سبب شده که از قابلیت بالایی در مکانهایی مثل سالنها برای جابجایی بار استفاده شود. این نوع جرثقیل با پوشش دادن کل محوطه از کارایی بالایی برخوردار بوده. لازم به ذکر است که جرثقیل سقفی تک پل در دو حالت رونشین و آویز موجود می باشند که در نوع رونشین بر روی ریل نصب می شود و این قابلیت را دارد که بر روی ریل حرکت کند و در نوع آویز، جرثقیل به حالت آویز بوده که جرثقیل در زیر ریل تیری آویزان بوده و حرکت می کند.

مزیت های جرثقیل تک پل سقفی

۱-سازه جرثقیل وزن کمی دارد.

۲-نسبت به جرثقیل های دو پل سقفی قیمت پایین تری دارد.

۳-در هنگام استفاده از جرثقیل تک پل سقفی محدودیت هایی که برای نوع دوپل آن وجود دارد، را نخواهید داشت.

۴-عدم وجود محدودیت در ظرفیت حمل بار جرثقیل سقفی.

۵-عدم محدودیت در عرض جرثقیل ها حتی در مواقعی که ظرفیت آن با جرثقیل سقفی دوپل برابر است.

۶-قابلیت نصب راهروی تعمیراتی .

۷-قابلیت دسترسی به وینچ بالابر در مواقعی که نیاز به تعمیرات می باشد.

۸-عدم محدودیت در نصب تجهیزاتی مانند مگنت، چنگک، کابین و غیره.

جرثقیل سقفی

مزیت های جرثقیل تک پل سقفی

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید