عنوان صفحه

۱۸
خرداد
دانستنیهای جرثقیل سقفی
دانستنیهای جرثقیل سقفی
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارتعاش صنعت کویر . ارتعاش صنعت کویر کرمان . بازرسی انواع جرثقیل ها . بازرسی جرثقیل دروازه ای . بازرسی جرثقیل دروازه ایی بازویی . بازرسی جرثقیل سقفی دو پل . بازرسی سقفی آویز . بازرسی سیستم مونوریل جرثقیل ها . جرثقیل دروازه ای . جرثقیل دروازه ایی بازویی . جرثقیل سقفی آویز . دانستنیهای جرثقیل سقفی . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . صدور گواهی نامه برای انواع جرثقیل ها . مزایای جرثقیل سقفی دو پل .

دانستنیهای جرثقیل سقفی

بخش دوم

جرثقیل سقفی دو پل:

بهره برداری از این نوع جرثقیل بیشتر بوده به دلیل اینکه از سرعت و قدرت بیشتری برخوردار بوده و توانایی بیشتری در برابر فشار بار را دارد. از نقطه قوت های جرثقیل سقفی دوپل سازگاری با هر نوع محیطی بوده و ایمنی بیشتری در این نوع جرثقیل مشاهده می شود و از طراحی های مختلفی برخوردار است.

مزایای جرثقیل سقفی دو پل:

این جرثقیل نسبت به کارایی که دارد، دارای مزیت هایی است که کاربرد آن را در صنایع رایج تر از انواع دیگر است. از جمله مزیت هایی که جرثقیل سقفی جفت پل نسبت به نوع تک پل آن دارند عبارتند از:

۱-نسبت به جرثقیلهای تک پل سقفی ارتفاع قلاب مفید بیشتر می باشد

۲- تطبیق با نیاز صنایعی از قبیل ریخته گری، صنایع فولاد، نیروگاه ها و صنایع سنگین ماشین سازی و …..

۳-قابلیت جابجایی اجسام با ظرفیتهای بالاتر

۴-قابل استفاده برای جابجایی قطعاتی که حساس هستند و نیاز به ضریب اطمینان بالاتری دارند

۵-قابل استفاده در صنایعی که دقت و سرعت حرکتی بالایی نیاز است

۶-توانایی جابجایی اجسام در سالن هایی با عرض بالا

۷-دارای حرکت عرضی برای تعمیرات و نگهداری و همچنین دسترسی آسان تر به وینچ بالابر و کالسکه

۸-قابلیت نصب آسانتر و سریعتر راهرو، کابین، چنگک، مگنت و سایر تجهیزات جانبی

۹-قابلیت نصب در سازه هایی که ارتفاع زیادی دارند

۱۰-قابلیت دسترسی به سرعت های حرکتی بالاتر

سقفی آویز:

این نوع جرثقیل در مواردی که قادر به نصب ستون ها و تیرهای حمال نباشیم در محوطه سالن ها کاربرد دارد. در جرثقیل سقفی آویز این قابلیت وجود دارد که بالابر را در هر مسیری جابجا کند. این نوع جرثقیل بیشتر در صنعت منو ریل کاربرد دارد. دو نوع جرثقیل آویز مستقیم و منحنی وجود دارد ظرفیت این جرثقیل ۵ الی ١٠ تن و دهانه آن ۴ الی ١٠ متر می باشد. ارتفاع بالابری ۴ متر الی ١۶ متر و نوع بالابر، برقی بکسلی یا برقی زنجیری است.

مونوریل:

سیستم مونوریل قابلیت حرکت افقی و عمودی را دارد. بسته به سفارش مشتری می توان از سبدهای تک نفری و یا دو نفری استفاده کرد. کنترل کلیه حرکت ها از داخل سبد امکان پذیر بوده و در داخل پلت فرم از چندین سنسور استفاده شده است که از خطاهای اپراتور جلوگیری می کند. ریل آلومینیومی توسط نگهدارنده های مخصوص روی ساختمان مونتاژ می شود. فاصله این نگهدارنده ها نسبت به هم می تواند ما بین ۲ الی ۳٫۵ متر تغییر کند.

جرثقیل دروازه ای:

این نوع جرثقیل که بیشتر در فضاهای باز نصب می شوند. در مکان هایی مثل کارخانه های سنگ بری مورد استفاده قرار می گیرند. اجزای تشکیل دهنده جرثقیل دروازه ای از یک تیرک افقی مشبک و یا غیر مشبک و همچنین پایه های ۴ یا ٢ پایه و دستگاه های جانبی چون قرقره و کابل … تشکیل می شوند. جهات حرکت در جرثقیل ها طولی و عرضی و عمودی بوده که در دو نوع تک پل و دو پل می باشند و مقدار تناژ جابجایی مواد در این جرثقیل تا ٣٠ تن ظرفیت و با دهانه های تا ٧٠ متر طول ساخته می شوند.

جرثقیل دروازه ایی بازویی:

این نوع جرثقیل که بیشتر در محیط های سالن ها، انبارها و خطوط ساخت ماشین آلات در نظر گرفته می شوند، از قابلیت هایی چون چرخش تا ١٨٠ درجه به صورت دستی برخوردارند و همچنین طول بازویی با ۶ متر می باشد. جرثقیل دروازه ای بازویی، ظرفیتی تا ۵ تن را دارد. برای اماکنی که از نظر اجرای فونداسیون مشکلی نداشته باشند می توان تا تناژ ١٠ تن را نیز طراحی کرد.

انواع جرثقیل ها

انواع جرثقیل ها

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید