عنوان صفحه

۲۴
خرداد
جرثقیل سقفی
جرثقیل سقفی
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • اجزای جرثقیل های سقفی چه هستند . ارتعاش صنعت کویر کرمان . انواع جرثقیل سقفی . انواع جرثقیل سقفی شامل موارد ذیل می باشند . ایمنی جرثقیل های سقفی . ایمنی در انواع جرثقیل ها . ایمنی یکی از موارد مهم جهت استفاده از جرثقیل ها است . جرثقیل سقفی . جرثقیل سقفی اجرا در بالا . جرثقیل سقفی اجرا در پایین . دو دلیل عمده برای نصب جرثقیل . دو دلیل عمده برای نصب جرثقیل سقفی . ساده کردن تخلیه و انتقال مواد . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . محبوب ترین دلایل استفاده از جرثقیل سقفی . مزایای نصب جرثقیل سقفی .

جرثقیل سقفی

در ساده ترین شرایط، جرثقیل سقفی یک ماشین یا قطعه ای از تجهیزات است که به شما اجازه می دهد تا مواد سنگین را از یک مکان به مکان دیگر به روش دقیق جابجا نمایید. هر جرثقیل سقفی برای یک هدف خاص و یا برنامه برای مطابقت با نیازهای کسب و کار به دقت طراحی و مهندسی شده است و مورد استفاده قرار می گیرد.

جرثقیل های سقفی می توانند در هر نوع پیکربندی طراحی و ساخته شوند و اجزاء مختلف را می توان مبادله یا طراحی کرد تا ظرفیت و عملکرد آن را بهبود بخشد.

محبوب ترین دلایل استفاده از جرثقیل  عبارتند از :

بارگیری یا تخلیه مواد از کامیون، حرکت مواد در اطراف تسهیلات کارآمدتر از یک موتور دوار یا نیروی انسانی، تغذیه مواد خام را به یک دستگاه در یک کارخانه تولیدی، حرکت قطعه یا قطعات پایین یک خط تولید در یک حالت کنترل شده و ……

علاوه بر ساده کردن برخی از فرآیندها ، دو دلیل عمده وجود دارد که شرکتها می خواهند یک جرثقیل سقفی یا مجموعه ای از جرثقیل های سقفی را در مجموعه خود نصب کنند.

دو دلیل عمده برای نصب جرثقیل

جرثقیل های بهره وری کارآمدتری نسبت به استفاده از گروهی از کارگران یا دو موتور برای بلند کردن و انتقال مواد دارند و می توانند ۲تا۳ برابر سریعتر کار کنند. فکر کنید که چگونه یک سازنده، کارخانه یا انبار می تواند فرآیندها و مراحل خود را با معرفی یک جرثقیل سقفی به منظور اتوماتیک کردن، بلند کردن و تخلیه مواد در تاسیسات خود را ساده کند.

ایمنی

ایمنی یکی دیگر از مزایای نصب جرثقیل سقفی در یک کارخانه ساخت، مونتاژ و انبارداری است. جرثقیل ها می توانند برای بلند کردن و انتقال مواد در دورترین محیط ها استفاده شوند و می توانند مواد خورنده یا خطرناک مانند فلزات داغ، مواد شیمیایی و بارهای سنگین را جابجا کنند. یک جرثقیل می تواند برای کمک به کارگران با حرکت اشیاء سنگین به شیوه ای کنترل شده و کمک به کاهش آسیب های حرکتی تکراری و فشار عضلات کمک کند.

اجزای جرثقیل های سقفی چه هستند؟

قلاب :

(hook) بار برداشته شده با استفاده از یک قلاب که به بالابر متصل می شود، پشتیبانی می شود.

بالابر :

(HOIST) چیزی است که بار را با استفاده از طناب یا زنجیر نگه می دارد، بلند می کند یا پایین می آورد . بالابر را می توان به صورت دستی (با دست)، با برق، و یا با هوای فشرده (پنوماتیک) استفاده نمود.

کالسکه :

(TROLLEY ) یا واگن برقی از بالابر پشتیبانی می کند و به صورت افقی در امتداد پل جرثقیل حرکت می کند تا قبل از برداشتن یا پایین آوردن بار، بالابر و قلاب را در موقعیت مناسب قرار دهد. کالسکه را می توان به صورت طراحی زیر پل یا بالای پل پیکربندی کرد.

جرثقیل سقفی اجرا در پایین (Under Running / Underhung ) .در این نوع کالسکه بر روی فلنج پایین تیرآهن جرثقیل اجرا می شود.

جرثقیل سقفی اجرا در بالا (Top Running) کالسکه بر روی ریل های نصب شده به بالای تیرآهن جرثقیل متصل است و اغلب در طرح های دوپل با ظرفیت بالاتری دیده می شود.

انواع جرثقیل سقفی شامل موارد ذیل می باشند :

جرثقیل تک پل، جرثقیل رونشین تک پل، جرثقیل آویز تک پل، جرثقیل دوپل، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل مونوریل، جرثقیل بازویی و ……

جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل سقفی شامل موارد ذیل می باشند

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید