عنوان صفحه

۰۶
تیر
تکنیک های پایش وضعیت
تکنیک های پایش وضعیت
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارتعاش صنعت کویر . استقرار CM . استقرار CM و پایش وضعیت . انواع سیستمهای کنترلی و CBM . بازرسی دوره ای تجهیزات . بالانس مناسب تجهیزات دوار . بهترین تکنیک های پایش وضعیت . پایش وضعیت آنلاین . تست ایمنی تجهیزات . تکنیک های پایش وضعیت . تکنیک های مهم CM . سیستمهای مانیتورینگ online . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر . مانیتورینگ آنلاین تجهیزات . مانیتورینگ و آنالیز ارتعاش .

تکنیک های پایش وضعیت

در پایش وضعیت تکنیک های مختلفی وجود دارد. برخی برای تست تایید کارخانه نو نیز با ارزش هستند. برخی را میتوان توسط کارکنان نت کارخانه با حمایت متخصصین مربوطه انجام داد، و برخی دیگر بهتر است توسط متخصصین بیرون سازمان انجام میشود.

امتیاز باارزش این است که داده های جمع آوری شده از بیش از یک تکنیک در یک بانک اطلاعاتی مشترک جمع میشوند و ترند آنها نیز رسم می شود، و سیستم های دائمی نیز در دسترس هستند CM به داده های با کیفیت خوب نیاز دارد، بطوری که با تست های دقیق گرفته شوند.  اغلب اطلاعات مفید زیادی را میتوان از ابزار دقیق دائمی کارخانه که قابلیت تکرار پذیری دارند بدست آورد سیستمهای کنترل و CBM پیشرفته اغلب میتوانند برای تهیه اطلاعات CM تنظیم شوند.

تکنیک های پایش وضعیت

تکنیکهای CM به پنج گروه عمومی طبقه بندی میشوند، و برای یک ماشین بسته به حساسیت و احتمال خرابی و هزینه های خرابی و مانیتورینگ، ممکن است یک یا چند روش را بکار برد. جمع آوری اطلاعات از بیش از یک تکنیک خیلی بهتر است. بسیاری از کاربران تجهیزات آنالیز ارتعاش حوزه کاری خود را به آنالیز ذرات سایشی، ترموگرافی و موارد دیگر توسعه داده اند. توسعه سیستم های ترکیب داده ها ادامه دارد تا بتوان ارتباط بین پارامترها را به سادگی ملاحظه کرد .

مانیتورینگ و آنالیز ارتعاش

این روش احتمالا شناخته شده ترین و عمومی ترین تکنیک ، و توانمندترین روش برای ماشینهای دوار نظیر پمپها است. منطقی بنظر میرسد که ماشینهای خوب هم محور شده و آنهایی که روان تر کار می کنند مصرف انرژی کمتر و در کل هزینه نگهداری کمتری داشته باشند.

بالانس مناسب

بالانسینگ یک راه حل رایج، موقت یا دائمی، برای ارتعاش بالا است. تجهیزات ارتعاش سنج معمولا برای بالانسینگ نیز بکار میروند، اما روشهای ساده تر برخی اوقات امکانپذیر و قابل قبول هستند. نتایج مفیدی می توان با ابزارهای اندازه گیری ارزان قیمت که تنها باید از روی آنها خواند بدست آورد، اما برای کارخانه های بزرگ استفاده از آنالایزر داده بردارهای قابل حمل و سیستمهای پردازشگر کامپیوتری بهتر است.

سیستمهای مانیتورینگ

چندین سیستم خوب، که معمولا همراه با نرم افزارهای کمکی عیب یابی هستند در دسترس است و قابلیتهای آنها در حال رشد است. سیستمهای مانیتورینگ online دائمی نیز ممکن است به صرفه باشند، خصوصا جایی که دسترسی محدود یا برای افراد خطرناک و فاقد ایمنی است. برخی اعتقاد دارند که ۱۰ تا ۲۰ درصد ماشین های کارخانه آنقدر حساس هستند که برای سیستمهای دائمی توجیه پذیر باشند. ارتباطات داده ها باعث میشود نفرات ماهر دور از محل مستقیما به اطلاعات دسترسی داشته باشند.  استانداردهای ارتعاشات معمولا مشخصات ماشینهای دوار را در برمی گیرند. اندازه گیری هایی در محل که برای تایید اولیه گرفته شده اند میتوانند نقطه شروع اندازه گیریهای دوره ای باشند، و همین طور باید بخشی از چک کیفیت نت باشند.

ارتعاشات چیست؟

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید