عنوان صفحه

۲۰
تیر
چهار کاربرد ترموگرافی در برق
چهار کاربرد ترموگرافی در برق
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارتعاش صنعت کویر . بازرسی های دوره ای ترموگرافی . ترموگرافی انواع ترانس . ترموگرافی انواع ترانسفورماتور . ترموگرافی ترانسفورماتورها . ترموگرافی جهت جلوگیری از خرابی اتصالات . ترموگرافی دوره ای تابلو برق ها . ترموگرافی سالیانه تاسیسات الکتریکی . ترموگرافی شبکه های توزیع . ترموگرافی شبکه های توزیع برق . ترموگرافی کلیدها، کنتاکتورها و بخصوص کلید فیوزها . ترموگرافی موتورها و ژنراتورها . چهار کاربرد ترموگرافی در برق . حرارت سنجی کابل ها . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت مهندسی ارتعاش صنعت کویر . شرکت مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان .

چهار کاربرد ترموگرافی در برق

دوربین ترموگرافی یک دستگاه ضبط دما می باشد که جهت عیب یابی و انجام تست غیرمخرب با راهکار بررسی دمای اتصالات، منافذ و غیره کاربرد دارد. در این مقاله به کاربرد این دستگاه مهم در صنایع مختلف اشاره ای خواهیم داشت.

۱-شبکه های توزیع:

این دستگاه جهت تست و عیب یابی در شل بودن، خوردگی، نامناسب بودن اتصالات، خرابی و نشتی جریان در سر کابلها، خازنهای درحال خراب شدن، برقگیرهای خراب، کلیدهایی که کنتاکتهای آنها دچار خرابی یا ضعف شده اند، نقاط دارای حرارت بیش از حد مجاز، اضافه بار و سیمهای در حال پارگی کاربرد دارد.

۲-کلیدها، کنتاکتورها و بخصوص کلید فیوزها:

شل بودن تیغه های کلید فیوزها، وجود اکسید شدگی، نامتعادلی بار، اضافه بارها، داغی کنتاکتها، داغی کابلشوهای ارتباطی،

۳-ترانسفورماتورها:

همه عیوب ترانسفورماتورها که با دیدن اختلاف دما قابل نمایش است مانند شل بودن کفشکها، ضعف در اتصالات کابلشوها، بوشینگها یا کفشکها، بوشینگهای داغ شده، نامتعادلی بار، فازهای ترانس، رادیاتورهایی که دچار گرفتگی شده اند، مشخص نمودن سطح روغن در ترانس.

۴-موتورها و ژنراتورها:

مورد استفاده این دستگاه در نامتعادلی بار فازها، داغ شدگی زغالها، بوبینهای اتصال شده، کموتاتورهای معیوب، سایر نقاط داغ موتور و ژنراتور می باشد.

بر اساس آماری که از خرابی هایی که توسط شرکت متروی Hartford، از طریق بازرسی مادون قرمز صورت گرفته، ذکر شده است که  از بین ١٠ عاملی که در تاسیسات الکتریکی ایجاد اشکال میکنند، خرابی اتصالات در رتبه اول هستند و تنها راه سریع و به موقع جهت شناسایی این اشکالات انجام بازرسی های سالیانه در کلیه تاسیسات الکتریکی از ساختمانهای مسکونی، تجاری و صنعتی، اعم از کابلها، باس بارها، تابلوهای توزیع، شبکه های هوایی و زمینی، موتورها و کنترلر ها و … می باشد .

در این بازرسی ها کلیه نقاط داغ یا قسمتهایی که تفاوت دمایی زیادی با فازهای مشابه یا شرایط کار عادی خود دارند مشخص می شوند، با این روش می توان اتصالات سست، اضافه بارها، نامتعادلی بارها، جریان زمین بیش از حد در نوترال و سایر قسمتهایی که نیاز به تعمیر دارند را شناسایی کرده و به موقع در جهت رفع آن گام موثری برداشت.

کاربرد ترموگرافی در بازرسی تجهیزات مکانیکی

ترموگرافی کلیدها، کنتاکتورها و بخصوص کلید فیوزها

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید