عنوان صفحه

۲۷
تیر
پایش وضعیت موتور هواپیما
پایش وضعیت موتور هواپیما
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آزمون ترموگرافی بدنه هواپیما . آزمون ترموگرافی عایق هواپیما . انواع موتورهای هواپیما . بزرگترین شرکت در پایش وضعیت . پارامترهای دلتا چیست؟ . پایش وضعیت موتور های هواپیما . پایش وضعیت موتور هواپیما . ترموگرافی موتورهای هواپیما . تعمیر و نگهداری پیشگیرانه در صنعت هوایی . حاشیه دمای گاز خروجی چیست؟ . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت ارتعاش صنعت کویر کرمان . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی و مهندسی ارتعاش صنعت کویر کرمان . علت فرسایش و کاهش طول عمر موتور . فاز کروز . فاز کروز چیست؟ .

پایش وضعیت موتور هواپیما

صنعت هوانوردی و حمل و نقل هوایی، نقش مهمی در فعالیت اقتصادی جهان دارد. جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از سوانح هوایی، علاوه بر قوانین راههای هوایی ، روشهای پیشگیری تعمیر و نگهداری  نیز وضع شده اند. به کارگیری یک سیستم فنی مدرن مثل هواپیما، جهت حفظ سیستم در یک وضعیت عملیاتی بهینه، نیازمند مهندسی سازمان یافته میباشد.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه در صنعت هوایی

اهمیت تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و به موقع در مورد همه سیستمهای فنی، حتی ساده ترین موتورها برای افزایش طول عمر، کاهش هزینه های نگهداری و جبران خسارات سنگین آتی مورد استفاده قرار میگیرد که طبیعتاً نیاز به تعمیر و پایش  مستمر دارد. همگان باید به این باور برسند که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه همیشه بر تعمیر بعد از خرابی برتری دارد. یک هواپیما وقتی با مشکلات فنی مواجه میشود، نیاز به سرویس جهت انجام تعمیرات وسیع پیدا میکند. عملیاتی مانند تعویض قطعات یدکی، زمین گیر شدن هواپیما و خارج از سرویس شدن آن، منجر به تاخیرهای طولانی یا حتی به کنسلی پرواز می انجامد. نحوه پایش وضعیت موتور یا پایش روند تغییرات پارامترهای موتور در تعمیر و نگهداری هواپیماها، اهمیت بالا و حیاتی دارد.

موتورهای هواپیما

گران بودن موتورهای هواپیما و اهمیت حیاتی آن در این صنعت باعث گردیده بخش نگهداری از جایگاه ویژهای برخوردار باشد. حوادث پیش آمده در هواپیماها تا زمانی قابل پیشگیری میباشند که موتور آن در یک وضعیت خوب و سالم قرار داشته باشند. موتورهای سالم علاوه بر حفظ ایمنی پرواز، میتوانند جریان سوخت و هزینه نگهداری را نیز کاهش دهند.

انواع موتورهای هواپیما

موتورهای توربوفن  قابلیتها و بازده بهتری از نظر تولید و سر و صدا دارند، به همین دلیل نیز کاربرد گسترده ای در صنعت هوافضا پیدا کرده اند. یکی از نیازهای مهم برای افزایش امنیت پرواز، کاهش هزینه های نگهداری و افزایش طول عمر موتور، تعیین دقیق پارامترهای عملکردی این موتورها است. برخی از پارامترهای عملکردی موتورها که برای پایش هواپیما استفاده می شود، عبارتند از:

ارتعاش روتور  ، شفت، چرخ دنده ها، بلبرینگ و لوازم جانبی، دما )ورودی، خروجی، گاز اگزوز، کمپرسور ، توربین و تهویه هوا(، فشار )ورودی، کمپرسور، تخلیه، روغن و تهویه هوا( و سیستم روغن ) مقدار، فیلتر، جریان، آلودگی و ناصافی(. از بین این پارامترها، پارامتر دمای گاز خروجی موتور یکی از مهمترین پارامترها جهت ارزیابی سلامت موتور است.

علت فرسایش و کاهش طول عمر موتور

دلیل اهمیت زیاد تعیین دقیق این دما در موتورها این است که بالا بودن EGT باعث فرسایش و کاهش طول عمر موتور شده و باعث آسیب رسیدن به قطعات آن و حتی در حالات بحرانی، باعث توقف موتور و در نتیجه زمین گیر شدن هواپیما میشود. مقدار حد مجاز این دما، بیشترین مقدار دمای قابل تحمل موتور است که توسط سازندگان آن، در طول آزمایشهای مختلف، با دقت بالا بدست می آید. موتور هواپیما در طول فاز برخاستن یا تیک-آف  و اوج گرفتن  ، بیشترین مقدار EGT را نشان میدهد.

حاشیه دمای گاز خروجی چیست؟

تفاوت بین مقدار دمای گاز خروجی در طول برخاستن و مقدار حد مجاز را اختلاف یا حاشیه دمای گاز خروجی می نامند که از این اختلاف برای محاسبه طول عمر موتور و پایش سلامت آن استفاده میشود. موتورهایی که دارای EGT Margin بالایی باشند عملکرد بهتری دارند. موتور نو یا تازه تعمیر معمولا به بیشترین مقدار اختلاف دمای گاز خروجی خود میرسد. اگر هر ایرادی در موتور بوجود بیاید مقدار این اختلاف کاهش یافته و مقدار دمای گاز خروجی موتور به دمای حدمجاز میرسد و اگر از حد مجاز فراتر رود باعث آسیب به موتور میشود.

فاز کروز

یکی دیگر از فازهای پروازی که میتوان با بررسی مقدار EGT در آن فاز، معیاری از عملکرد موتور به دست آورد، فاز کروز است. در این فاز از پرواز، هواپیما در یک حالت پایدار  قرار میگیرد و اطلاعات مربوط به پارامترهای موتور میتواند در بررسی وضعیت آن مفید باشد. لذا پس از آن که هواپیما در این فاز قرار گرفت.

پارامترهای دلتا چیست؟

مقدار پارامترهای موتور ثبت شده و با مقادیر مرجع  مقایسه میشود. اختلاف این مقادیر را پارامترهای دلتا می نامند. روند تغییر این پارامترها بیانگر وضعیت موتور است و افزایش یا کاهش آن با ایرادات احتمالی موجود در موتور ارتباط دارد. برخی مقادیر مرجع پارامترهای موتور را کارخانه سازنده در اختیار قرار میدهد که میتوان از روی آنها سلامت موتور را پایش نمود. علاوه بر آن، با توجه به اینکه با گذشت زمان و فرسوده شدن موتور مدل موتور و در نتیجه مقدار مرجع پارامترهای آن تغییر میکند میتوان از مقادیر مرجع جدید برای پایش سلامت موتور استفاده کرد.

کاربرد ترموگرافی در بازرسی هواپیما

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه در صنعت هوایی

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید