عنوان صفحه

۰۸
شهریور
تاسیسات مکانیکی ساختمان
تاسیسات مکانیکی ساختمان
  • dayaadmin
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • اجرا تهویه هوای مطبوع . اجرا و پشتیبانی سیستم های سرمایشی . اجرا و پشتیبانی سیستم های گرمایشی . اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان . اجرای سیستم آب و فاضلاب . اجرای لوله کشی و پمپ کشی . ارتعاش صنعت کویر . تاسیسات مکانیکی ساختمان . شرکت ارتعاش صنعت کویر . شرکت فنی مهندسی ارتعاش صنعت کویر . مراحل انجام تاسیسات مکانیکی ساختمان . مهندسی سیستم های الکتریکی . مهندسی سیستم های الکتریکی ساختمان . مهندسی سیستم های مکانیکی . مهندسی سیستم های مکانیکی ساختمان . نصب سیستم های سرمایشی . نصب سیستم های گرمایشی .

تاسیسات مکانیکی ساختمان

تاسیسات مکانیکی ساختمان به معنای مهندسی کل سیستم های مکانیکی و الکتریکی یک ساختمان است به گونه ای است که رفاه ، امنیت و آسایش ساکنین آن ساختمان به بهترین نحو مهیا شود.فعالیت هایی که در تاسیسات مکانیکی ساختمان انجام می شود شامل موارد زیر است:

نصب، اجرا و پشتیبانی سیستم های سرمایشی و سیستم های گرمایشی (چیلر، دیگ های بخار، فن کویل و….)، سیستم آب و فاضلاب ، لوله کشی و پمپ کشی، تاسیسات مربوط به تهویه هوای مطبوع، سیستم های آتش نشانی و اطفاء حریق، تاسیسات استخر و آبرسانی، تاسیسات گاز رسانی، آسانسور و پله برقی، و بخش تاسیسات الکتریکی ساختمان فعالیت هایی همچون سیستم های برق کشی و سیم کشی، آنتن مرکزی، خطوط تلفن و شبکه اینترنت، سیستم اعلام حریق و غیره را شامل می شود. تاسیسات مکانیکی ساختمان برای ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی، هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها مورد نیاز است. توجه به نیاز روزافزون مردم به تامین آسایش و راحتی، امروزه بسیار مورد توجه واقع شده و نیازمند تخصص و تجربه می باشد. تاسیسات مکانیکی یک ساختمان می تواند تمام مراحل از تحقیق و توسعه، مشاوره، طراحی و اجرا گرفته تا پشتیبانی و نگهداری تاسیسات را شامل شود.

مراحل انجام تاسیسات مکانیکی ساختمان:

طراحی و اجرای با کیفیت و مقرون به صرفه برای تامین امنیت و اعتماد در اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان تحقیق و بررسی درباره ویژگی های مورد نیاز پروژه و مشورت با همکاران و متخصصین سایر رشته های مهندسی طراحی پروژه و ارزیابی و آزمون و خطای آن اطمینان از قابلیت اعتماد و امنیت پروژه طراحی شده استفاده از مدل های ریاضی و طراحی به کمک کامپیوتر ارتباط با پیمانکاران و تامین کنندگان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان و کار با متخصصین دیگر برنامه ریزی و مدیریت پروژه با استفاده از قواعد و تکنولوژی های مهندسی توجه به موضوعاتی همچون قیمت، ایمنی و محدودیت های زمانی نظارت و راه اندازی سیستم ها و پشتیبانی فنی و نگهداری از تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان بعد از پایان کار.

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

شرکت های متخصص در اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان به وسیله ی برقراری ارتباط نزدیک با توسعه دهندگان، صاحبان و کاربران اشراف کامل به اهداف ساخت ساختمان ها، به اجرای خدمات خود می پردازند. دانش مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان در نهایت باعث ساخت و اجرای ساختمان های جذاب، سازگار با محیط زیست، دارای امنیت و با کارایی بالا برای ساکنین آن میباشد. دانش تاسیسات مکانیکی ساختمان بخش اجرایی تاسیسات را قادر می سازد تا در تمام بخش های ساختمان، از محیط های اداری پیچید مراکز خرده فروشی، تا موزه ها و موسسات آموزشی و از توسعه پروژه های مسکونی تا آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقی، فعالیت کند.

برای اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان نیاز است تا در هر بخش، از متخصصین آن زمینه کمک گرفت، متخصصین و مهندسین برق، تجزیه و تحلیل مصرف انرژی، تاسیسات برق و سیستم های قدرتی و طراحی شبکه های انعطاف پذیر را بر عهده دارد. مهندسی مکانیکی جنبه مهمی از ارائه یکپارچه خدمات از قبیل گرمایش، تهویه مطبوع، مدل سازی دینامیکی سیستم های بارگیری و دفع زباله، کنترل محیطی، سیستم های کنترل و اتوماسیون ساختمان، برنامه ریزی انرژی فیلتراسیون هوا را مورد هدف قرار می دهد.

معرفی شغل تاسیسات

اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان

شرکت ارتعاش صنعت کویر

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید